אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפקות סינגפורית תובעת את ארמוזה מדיה על גניבת רעיון לתוכנית ריאליטי צילום: עמית שעל

חברת הפקות סינגפורית תובעת את ארמוזה מדיה על גניבת רעיון לתוכנית ריאליטי

בכתב תביעה שהגישה השבוע חברת קרייטון הסינגפורית לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי פורמט הריאלטי־שירה שלה, נלקח ממנה ללא רשות

27.12.2017, 08:55 | זוהר שחר לוי

האם יצואנית הפורמטים הישראליים ארמוזה גנבה פורמט לחברה סינגפורית ומכרה אותו לרשת FOX? בכתב תביעה שהגישה השבוע חברת קרייטון הסינגפורית לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עוה"ד ערן ליס ודן עדין נגד חברת ארמוזה אינטרנשיונל מדיה טוענת החברה שפורמט הריאלטי־שירה שלה, נלקח ממנה ללא רשות.

אבי ארמוזה , צילום: עמית שעל אבי ארמוזה | צילום: עמית שעל אבי ארמוזה , צילום: עמית שעל

באפריל האחרון נודע כי חברה שבראשה עומד אבי ארמוזה, מכרה פורמט לריאליטי שירה שפיתחה בשם "The Final Four" לשלוש מדינות. לפי הפורמט ארבעה פיינליסטים מוכרזים כבר בפרק הראשון של התחרות אך בכל פרק מתמודד חדש מנסה לתפוס את מקומו של אחד מהם. לאחרונה הודיעה רשת הטלוויזיה FOX כי תפיק את הפורמט של ארמוזה בארצות הברית. כעת טוענת החברה הסינגפורית כי הפורמט כמעט זהה לחלוטין לשלה. לפי התביעה, חברת ארמוזה גילתה עניין רב בפורמט שלה וניהלה אתה משא ומתן בנוגע להפצתו בעולם "אולם בהמשך 'נעלמה' והקשר בין הצדדים נותק.

לאחרונה הציגה לפתע ארמוזה פורמט שהוא כביכול פרי פיתוחה העצמאי". עתה מבקשת קרייטון להוציא צו מניעה שיאסור על ארמוזה לשווק ולהפיץ את הפורמט ולפצות אותה על הנזקים שנגרמו לה. לדברי אבי ארמוזה: "אין שום זהות וקשר בין התוכניות, למעט העובדה שמדובר בתוכניות שירה". לדברי עורך דינו של ארמוזה, אלרן שפירא בר־אור "אין כל קשר בין הפורמטים ולכן אין עילת תביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות