אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד - לאחר 22 שנה צילום: רמי זרניגר

בנק דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד - לאחר 22 שנה

הבנק שקיבל את אישור המפקחת על הבנקים הודיע כי החל מהרבעון הראשון של 2018 יבצע חלוקה בשיעור של עד 15% מהרווח הנקי - "נוכח עמידה במתווה ההון והשיפור העקבי בתוצאות העסקיות"

27.12.2017, 09:55 | רעות שפיגלמן

בנק דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד - לאחר 22 שנה ללא חלוקה. הבנק הודיע הבוקר לבורסה (ד') כי החל מהרבעון הראשון של 2018 יחלק למשקיעים דיבידנד בשיעור של עד 15% מהרווח הנקי.  

קראו עוד בכלכליסט

בשנת 2008 ביצע בנק דיסקונט חלוקת דיבידנד חד פעמית של 250 מיליון שקל - אולם הדבר לא היה במסגרת מדיניות דיבידנד מוסדרת. הבנק מציין בהודעה שפרסם

היום כי ההחלטה התקבלה: "נוכח עמידת הבנק במתווה ההון שלו, נוכח השיפור העקבי בתוצאות העסקיות של הקבוצה ולאחר שהתקבל אישור המפקחת על הבנקים למדיניות הדיבידנד האמורה".

 

החלטת המפקחת על הבנקים לאשר חלוקת דיבידנד התקבלה כבר לפני שנה, אך עד כה הבנק נמנע מחלוקה, למרות שהציג כבר ברבעון הראשון של 2017 תוצאות שאפשרו לו לעשות זאת.

 

עם קבלת ההחלטה על החלוקה  מצטרף דיסקונט לארבעת הבנקים הגדולים במערכת, אשר מנהיגים מדיניות חלוקה סדורה. בנק לאומי חזר לחלק השנה דיבידנד לבעלי המניות, לראשונה מאז 2011 - החלוקה הראשונה בוצעה על סמך רווחי הרבעון הראשון ועמדה על 124 מיליון שקל.

 

בנק הפועלים העלה בחודש אפריל את מדיניות החלוקה שלו, מ-30% מהרווח ל-40%. בנק לאומי ששב לחלק דיבידנד ברבעון הראשון כאמור לפי שיעור של 20% הגדיל ברבעון השלישי את שיעור החלוקה ל-40%. בנק מזרחי טפחות הגדיל את שיעור החלוקה שלו מ-20% ל-30%. הבנק הבינלאומי קבע את מדיניות הדיבידנד הגבוהה ביותר במערכת הבנקאית, שיעור של 50% מהרווח.

  
לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט, צילום: רמי זרניגר לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט | צילום: רמי זרניגר לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט, צילום: רמי זרניגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות