אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק רונאל פישר עובר לגישור צילום: אוהד צויגנברג

תיק רונאל פישר עובר לגישור

מרבית הנאשמים בפרשה ובהם פרקליטת מחוז המרכז לשעבר רות דוד ופישר עצמו הודיעו היום לביהמ"ש כי הם מוכנים לפנות להליך גישור. הנאשם היחיד שסירב הוא הקבלן יאיר ביטון שלטענת סניגורו: "אין בכך תועלת"

27.12.2017, 11:43 | זוהר שחר לוי

מרבית הנאשמים בפרשת רונאל פישר הודיעו הבוקר (ד') לביהמ"ש המחוזי בירושלים כי הם מוכנים לפנות להליך גישור בפני נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים אהרון פרקש, זאת מלבד הנאשם יאיר ביטון שסירב. סנגוריו של פישר מסרו כי "נטען לחפותו ולמחיקת כתב האישום".

קראו עוד בכלכליסט

משפטם של הנאשמים בפרשת רונאל פישר מתנהל מזה כשנתיים בעצלתיים ורובו מתמקד בחילופי טענות בין צוות הגנה לבין נציגי התביעה ממח"ש סביב העברת חומרי החקירה. כתב האישום בפרשה הוגש במאי 2015 נגד עו"ד פישר, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד, יאיר ביטון, בעל השליטה בחברה הציבורית ב.יאיר, מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר שי ברס והאחים יוסף נחמיאס ואביב. גם קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה הואשם אך בטרם החל המשפט חתם על הסכם עד מדינה והגיע להסדר טיעון.

כתב האישום עוסק בעבירות שחיתות חמורות ולפיהן עו"ד פישר וקצין המשטרה מלכה קיבלו שוחד בתמורה להעברת מידע רגיש מחקירות משטרה.

יאיר ביטון בבית המשפט, צילום: עמית שעל יאיר ביטון בבית המשפט | צילום: עמית שעל יאיר ביטון בבית המשפט, צילום: עמית שעל

בדיון שהתקיים השבוע בבית המשפט המחוזי בירושלים הציע השופט משה סובל לצדדים לפנות להליך גישור פלילי בפני נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים אהרון פרקש. כבר במהלך הדיון הודיעו סנגוריהם של ברס ושל האחים נחמיאס כי הם מסכימים להליך.

רונאל פישר בבית המשפט בחודש נובמבר האחרון, צילום: אלכס קולומויסקי רונאל פישר בבית המשפט בחודש נובמבר האחרון | צילום: אלכס קולומויסקי רונאל פישר בבית המשפט בחודש נובמבר האחרון, צילום: אלכס קולומויסקי

הבוקר (ד') הודיעו באי כוחה של עו"ד דוד, עוה"ד יאיר גולן וד'ר נחשון שוחט, כי הם "מסכימים להצעת בית המשפט לקיום הליך גישור, תוך שמירת כל טענותיה".

גם סנגוריו של עו"ד פישר, עוה"ד עמית בר וליזי שובל-בר מהסנגוריה הציבורית, דיווחו כי הם מוכנים לגישור, לצד הסכמתם של האחים נחמיאס. "בהמשך לדיון", כתבו לבית המשפט, "אנחנו מתכבדים להודיע כי הנאשמים עומדים על חפותם, אך מוכנים לגישור. במהלך הגישור מתכוונים להעלות טענות לחפותם וכן טענות למחיקת כתב האישום".

הנאשם היחיד שסירב להליך הגישור הוא ביטון. בא כוחו, עו"ד איתן פלג דחה את ההצעה לגישור כבר במהלך הדיון בבית המשפט וציין כי אין בכך תועלת.

רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג רות דוד | צילום: אוהד צויגנברג רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות