אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש עסקאות סידרו לתעשייה האווירית שיא של הזמנות השנה בהיקף של 5.5 מיליארד דולר צילום: התעשייה האווירית

שלוש עסקאות סידרו לתעשייה האווירית שיא של הזמנות השנה בהיקף של 5.5 מיליארד דולר

העסקאות בחודשיים האחרונים של 2017 יצרו לחברה צבר הזמנות של כ-11 מיליארד דולר. בכיר בחברה: "עומס ההתחייבויות צפוי לגרום לדרישה לכוח אדם חדש. נקבל את מפוטרי טבע בידיים פתוחות"

27.12.2017, 18:44 | אדריאן פילוט

שלוש עסקאות גדולות בחודשיים האחרונים של שנת 2017 סידרו לתעשייה האווירית את השנה הטובה ביותר מאז הקמתה עם הזמנות שמתקרבות לפי הערכות לכ-5.5 מיליארד דולר. הדבר הקפיץ את צבר ההזמנות ("פייפליין") לרמת שיא של כ-11 מיליארד דולר - כך נודע ל"כלכליסט".

ההזמנה הגדולה ביותר בהיקף של 140 מיליון דולר בתחום אספקת מערכות מודיעין במדינה אירופה. העסקה הזו כוללת בתוכה גם שדרוג של מערכות ישנות - והיא המשך לעסקאות קודמות. עוד הזמנה של רכיבים למטוסי קרב מתקדמים וסכום של 130 מיליון דולר. עסקה נוספת בהיקף 70 מיליון דולר נחתמה בגין אספקת כנפיים למטוסי האימון העיקריים של צבא ארה''ב-ה-T-38. בסוף השנה נחתמו גם כמה עסקאות בהיקפים קטנים יותר - של עשרות מיליוני דולר - לאספקת מכ''מים הן לים וליבשה לצבאות בדרום מזרח אסיה.

מטוס של התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית מטוס של התעשייה האווירית | צילום: התעשייה האווירית מטוס של התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית

בכיר בחברה הסביר כי צבר ההזמנות משקף יותר משלוש שנות פעילות –ומכאן ניתן להעריך כי החברה תידרש למשאבים נוספים כדי להתמודד עם עומס ההתחייבויות, לרבות גיוס עובדים חדשים. "לא קיבלנו פנייה מחברת טבע כדי לקלוט את העובדים המפוטרים, אבל אם תהיה פניה כזו נקבל אותם בידיים פתוחות".

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית מסר: "כמות העסקאות והיקפן, וכן צבר ההזמנות המשמעותי הנמצא כיום בתעשייה האווירית, מציבים את החברה בעמדה חזקה להמשך פעילות אינטנסיבית בשווקים העולמיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות