אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקרי הטרדות מיניות ייחשפו גם בהייטק הישראלי צילום: Know your meme

תחזית טכנולוגית

מקרי הטרדות מיניות ייחשפו גם בהייטק הישראלי

בכירים בעמק הסיליקון שילמו במשרותיהם לאחר שנחשפו מקרי הטרדה בצמרת קהילת ההון סיכון האמריקאית. בישראל יש תחושה של שקט שלפני הסערה - שכן המיזוגניה נפוצה גם בארץ, והרקע הצבאי המשותף גורם להצטופפות השורות

27.12.2017, 19:40 | הגר רבט

השנה דיברנו הרבה על הטרדות מיניות ולמרות שתשומת הלב העיקרית הופנתה באופן טבעי למפורסמים והמשפיעים של הוליווד בעקבות קמפיין #MeToo, קדמו להם כמה גילויים מפחידים על נושא ההטרדות בעמק הסיליקון.

תחזיות נוספות ל-2018:

המקרים, שפורסמו באתר The Information וב"ניו יורק טיימס", נקבו בשמות  המטרידים בגלוי - מה שהוביל לפיטורים ופרישת בכירים בקרנות הון סיכון מקומיות. בישראל, לעומת זאת, יש כיום תחושה של השקט שלפני הסערה.

סוזן פאולר, שחשפה את תרבות ההטרדה המינית של אובר סוזן פאולר, שחשפה את תרבות ההטרדה המינית של אובר סוזן פאולר, שחשפה את תרבות ההטרדה המינית של אובר

אין ספק שגם אצלנו יש מקרים שממתינים לצאת לאור, ולו רק משום שהתרבות והיחס לנשים לא שונים מהותית מאלה שמאפיינים את שאר העולם המערבי, ולא המצאנו פטנט נגד הטרדות מיניות.

השאלה המרכזית הינה מה יקרה ביום שבו יחשפו המקרים הללו והאם, כמו בארה"ב, הם יובילו להרחקת המטרידים. התחזית, למרבה הצער היא ששעיר לעזאזל אחד או שניים כנראה ישלמו במשרותיהם, אבל דמויות בכירות בתחום ההייטק לא צפויות להיפגע. ההייטק הישראלי מצמצם שורות כרגע; למרות שמדובר בתחום שרק הולך ומתרחב מבחינת מספר המועסקים, הוא עדיין פועל כקבוצה סגורה ומסוגרת של אנשים, גברים בעיקר, שבמקרים רבים אכלו מאותו מסטינג במובן המילולי של הביטוי בימיהם המשותפים באחת היחידות הטכנולוגיות. כדי ליצור סביבת עבודה לא עוינת לנשים צריך לעשות יותר מהרכזות על חופשת לידה ארוכה.

על אף קפיצת הדרך בתחום בשנה האחרונה, המהפכה טרם הושלמה. אנחנו עתידים לראות לחזות בחשיפות מטרידות נוספות (תרתי משמע), לצד ניסיונות כנים להרחיב את המעגל ולגוון את סוג האוכלוסיות בהייטק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות