אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיהוי פנים: נוכל לשלם מהסמארטפון עם חיוך צילום: Deccan Chronicle

תחזית טכנולוגית

זיהוי פנים: נוכל לשלם מהסמארטפון עם חיוך

בעקבות יכולות זיהוי הפנים המתקדמות של האייפון X והפצת ערכת פיתוח שתאפשר בניית יישומים עבורה, צפוי שוק המובייל לשים דגש על התחום ב-2018. המשתמשים צפויים לזכות בממשקי זיהוי מתקדמים ואפליקציות תואמות

27.12.2017, 17:43 | רפאל קאהאן
מערכות זיהוי פנים שולבו בשנים האחרונות בעיקר במערכות אבטחה, אך לאחר שאפל הטמיעה מנגנון זיהוי פנים משלה בדגם אייפון X החדש, מספר השימושים הצרכניים והפרטיים בטכנולוגיה צפוי לזנק.

תחזיות נוספות ל-2018:

אייפון X, ששיווקו החל בתחילת נובמבר, אינו מכשיר הסמארטפון הראשון הכולל מנגנון זיהוי פנים. קדמו לו גלקסי S8 של סמסונג ו־V30 של LG שהוצגו בחודשים האחרונים והשתמשו בכלים דומים.

מערכת זיהוי הפנים של אפל, צילום: רפי קאהאן מערכת זיהוי הפנים של אפל | צילום: רפי קאהאן מערכת זיהוי הפנים של אפל, צילום: רפי קאהאן

ואולם, אפל הלכה רחוק יותר ממתחרותיה הקוריאניות והפיצה ערכת פיתוח (SDK) שמאפשרת למפתחים חיצוניים לבנות יישומים שמשתמשים בתכונת זיהוי הפנים שלה.

מהלך זה של אפל עשוי להוביל לגל של יישומים חדשים, שמשתמשים בזיהוי פנים כאמצעי אבטחה באפליקציות באופן שיפשט את הליכי הזיהוי וכתוצאה מכך גם את הליכי התשלום המקוונים. הצלחת המהלך עשויה להביא גם יצרניות סמארטפונים נוספים לנקוט במהלך דומה שיעשיר את יכולות השימוש בזיהוי פנים גם באנדרואיד. האנימוג'י הוא רק ההתחלה של המהפכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות