אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוך שבוע ויום: תוספות של 70 מיליון שקל אושרו לנסיעות רה"מ צילום: אי פי איי

תוך שבוע ויום: תוספות של 70 מיליון שקל אושרו לנסיעות רה"מ

במסגרת מרתון ההעברות התקציביות אישרה היום ועדת הכספים תוספת של 5 מיליון שקל לנסיעות ראש הממשלה, חרף ביקורת האופוזיציה. בסך הכול אושרו העברות של 9 מיליארד שקל

27.12.2017, 19:56 | שחר אילן

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ד') תוספת של 5 מיליון שקל לנסיעות ראש הממשלה. בסך הכול היא אישרה בשמונה הימים האחרונים תוספות של 70 מיליון שקל למטרה זו בשנת 2017. הועדה העבירה את התוספת במסגרת מרתון העברות התקציביות (שינויים בתקציב המאושר) שהיא ערכה היום במקביל לפיליבסטר במליאה סביב חוק ההמלצות. עד עכשיו העבירה הוועדה היום 9 מיליארד שקל למטרות שונות.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שלישי שעבר אישרה הוועדה תוספת של 60 מיליון שקל לתקציב נסיעות ראש הממשלה במשרד ראש הממשלה ועוד 5 לתקציב נסיעות ראש הממשלה במשרד החוץ . היום התברר שמשרד ראש הממשלה מבקש עוד 5 מיליון שקל למטרה זו.

רה"מ בנימין נתניהו, צילום: רויטרס רה"מ בנימין נתניהו | צילום: רויטרס רה"מ בנימין נתניהו, צילום: רויטרס

מרכז האופוזיציה בוועדה ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אמר ש"הדיו עוד לא יבשה על האישורים הקודמים. אנחנו רוצים שנתניהו ייצא לחקירות לפני שהוא עורך נסיעות לחו"ל שרק גורמות נזק". רוזנטל טוען ש"רוב נסיעות ראש הממשלה הן בריחה מרשויות החוק ונועדו לשבש את החקירה".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג מהמחנה הציוני תהה אם נתניהו מקבל נקודות הנוסע המתמיד. רוזנטל דרש לדחות את הדיון בטענה שאינו דחוף, אך ההעברה אושרה ברוב קולות הקואליציה.

בישיבה הקודמת הסביר נציג האוצר שהכספים מאושרים בהתאם לקצב הביצוע בפועל וכי העלות של נסיעה היא בין מיליון ל-10 מיליון שקל. עוד אמר, שהמטוס החדש של ראש הממשלה ייכנס לפעולה באמצע 2018 וכי עלותו הייתה 356 מיליון שקל. ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר כי "המטוס מיותר. לא צריך אותו. זו מגלומניה. התנגדנו אליו גם כשהיינו בממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות