אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלן גרוס יעביר ל-GFI נכס יזמי בקנזס בשווי של 31 מיליון דולר

אלן גרוס יעביר ל-GFI נכס יזמי בקנזס בשווי של 31 מיליון דולר

צירופו של הנכס לחברת הנדל"ן יביא להגדלת ההון העצמי שלה בסכום דומה לשוויו

28.12.2017, 09:47 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן האמריקנית GFI, בשליטת אלן גרוס, הודיעה אתמול (ד') כי בעל השליטה, אלן גרוס, יעביר אל החברה את מלוא זכויותיו בנכס לפיתוח Gateway הממוקם ב-Mission שבקנזס, ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס ממוקם על קרקע בשטח של כ-17 דונם במרכז העיר קנזס סיטי. הנכס, שיועבר ללא כל חוב, מוערך בכ-31 מיליון דולר. מאז רכישתו, שופר הנכס משמעותית על ידי בעל השליטה באמצעות פינוי, הריסת מבנים קיימים, יישור השטח וחפירות לצורך הכנתו לפיתוח. היות והנכס הוא ללא חוב כלשהו כנגדו, צירופו לחברה יביא להגדלת ההון העצמי שלה בסכום דומה לשוויו.

הפיתוח המתוכנן הוא בשטח של 590 אלף ר"ר ועתיד לכלול עם השלמתו: 168 דירות מגורים להשכרה (מולטי פמילי), 170 אלף ר"ר שטחי מסחר קמעונאי, 75 אלף ר"ר שטחי משרדים, מלון בעל 200 חדרים, וכן מגרשי חניה. החברה מציינת, כי הגישה כבר את מסמכי הבנייה לצורך היתרי הבנייה בגין החלק בפרויקט המהווה את הדירות להשכרה. כמו-כן, החלה החברה בהשכרת שטחי המסחר ושיווקם. התקציב הצפוי לפרויקט כולו עומד על סך של כ-204 מיליון דולר, שיתפרש על פני כארבע שנים, וימומן באמצעות הון עצמי, הלוואת בניה בסך של 101.8 מיליון דולר, מכספי אג"ח מוניציפליות בסכום של כ-32.7 מיליון דולר, והשקעה בהון ע"י החברה או שותף עתידי בסך של כ-69.1 מיליון דולר, מתוכם 38 מיליון דולר כבר הושקעו ע"י אלן גרוס, בעל השליטה בחברה.

עוד עדכנה החברה אתמול, כי השיגה שליטה מלאה בפרויקט ה-Beekman בניו יורק, הכולל בית מלון ודירות למכירה, זאת עקב תשלום נוסף בגין חלקו של השותף בהון של חברת הנכס בסכום של כ-14 מיליון דולר במהלך הרבעון האחרון של 2017. בעקבות השלמת העיסקה, תאחד החברה את תוצאות הפעילות של ה-Beekman בדוחות הכספיים המאוחדים. החברה צפויה לרשום בעקבות השגת השליטה בנכס רווח חד פעמי בגין שערוך אחזקותיה הקיימות בנכס, והיא מציינת כי אין ביכולתה להעריך את גובה הרווח בשלב זה. בעקבות האיחוד, צפויה החברה גם לפרסם דוחות פרופורמה יחד עם דוחותיה הכספיים השנתיים.

אלן גרוס אלן גרוס אלן גרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות