אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבילת השכר שקיבל ג'וני סרוג'י מאפל - פי 2 מהמנכ"ל טים קוק צילום: אוראל כהן

חבילת השכר שקיבל ג'וני סרוג'י מאפל - פי 2 מהמנכ"ל טים קוק

24 מיליון דולר הוא הסכום שקיבל סרוג'י השנה מאפל בתפקידו כסגן נשיא לתחום החומרה. טים קוק, מנכ"ל החברה קיבל לעומת זאת כ-12.8 מיליון דולר בלבד, אך הוא גם בעלים של חבילת מניות ענקית ששוויה כ-300 מיליון דולר

28.12.2017, 10:33 | עומר כביר
הישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י, קיבל במהלך 2017 משכורת ובונוסים שונים בסך של יותר מ-24 מיליון דולר – הסכום השני בגובהו בחברה ופי שניים מהסכום ששולם למנכ"ל טים קוק; כך לפי מכתב למשקיעים שפרסמה אפל לקראת אסיפת בעלי המניות השנתית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המכתב, ב-2017 עמדו הסכומים ששילמה אפל לסרוג'י על 24,162,392 דולר בדיוק. אלו מורכבים משכר בסיס של כמיליון דולר, תגמולי מניות בסך של קצת יותר מ-20 מיליון דולר, בונוס של 3.1 מיליון דולר ותשלומים נוספים בסך 34.1 אלף דולר שכוללים כספים שהועברו לחשבון הפנסיה של סרוג'י ופידיון דמי חופשה.

סרוג'י הוא עובד אפל בעל חבילת השכר השנייה בגובהה, כאשר רק מנהלת הפעילות הקמעונאית של החברה אנג'לה ארנדטס זכתה לתשלומים גבוהים יותר. עם זאת, ההפרש בין השניים קטן ועומד על 53,680 דולר בלבד. למעשה, המשכורות, תגמולי המניות והבונוסים של סרוג' וארנדטס זהים לחלוטין, כאשר רק בסעיף תשלומים נוספים קיבלה ארנדטס סכום גבוה יותר, בעקבות כיסוי הוצאות רילוקיישון.

ג ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה אפל | צילום: אוראל כהן ג

השכר והבונוסים שקיבל סרוג'י גבוהים כמעט פי 2 מאלו ששולמו לקוק, שקיבל 12,825,066 דולר המורכבים ממשכורת של כ-3.1 מיליון דולר, בונוס של 9.33 מיליון דולר ותשלומים נוספים בסך 440 אלף דולר אך גם השנה, כמו כל שנה מאז 2011 לא קיבל תגמולי מניות חדשים. ואולם, לא צריך לדאוג יותר מדי לרווחתו הכלכלית שכן עם כניסתו לתפקיד קיבל קוק חבילת מניות ענקית בשווי של כמה מאות מיליוני דולרים, שחלקה מועמד לזכותו עם הגעת אפל לנקודות ציון שונות. לפי דיווחים, הסכומים שקיבל קוק עד עתה בהסדר זה גבוהים מ-300 מיליון דולר.

חבילת השכר של הבכירים האחרים שמוזכרים בדו"ח – סמנכ"ל הכספים לוקה מאסטרי, סגן הנשיא הבכיר להנדסת חומרה דן ריצ'יו, והיועץ המשפטי ברוס סיוול (שפרש השנה מהתפקיד) – היתה כמעט זהה ועמדה על כ-24.1 מיליון דולר – בערך 100 אלף דולר פחות מסרוג'י

מדובר בפעם הראשונה שאפל מפרסמת את שכרו של סרוג'י, יליד חיפה ובוגר הטכניון, שכן קודם לכן הוא לא נמנה על חמשת העובדים בעל השכר הגבוה ביותר בחברה (שכרו של המנכ"ל מפורסם בכל מקרה). בתפקידו הנוכחי מוביל סרוג'י את תכנון ופיתוח כל השבבים של החברה. אלו מהווים רכיבים מרכזיים במכשירים של אפל, ונתפסים כבסיס לביצוע כל היכולות המתקדמות שהיא מציעה ומתעדת להציע בעתיד.

הפריצה של סרוג'י באפל היתה מהירה יחסית. הוא הצטרף לחברה בשנת 2008, ומונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים. בתפקיד זה שימש עד שנת 2011, אז מונה למנהל הפיתוח בתחום ה־VLSI, תפקיד ניהולי בכיר העוסק בשילוב של כל הרכיבים אלקטרונים ממוזערים המפותחים באפל ליצירת שבב הכולל רכיבים רבים. באוגוסט 2014 מונה לסגן נשיא לתחום החומרה. ב־2015 זכה לקידום המשמעותי האחרון שלו כאשר התמנה לתפקיד סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה. הקידום הגיע גם בזכות העובדה שסרוג'י וצוותו הצליחו לפתח במהירות שיא מעבד ייעודי לאייפד פרו החדש של החברה שהושק ב־2015 ואיפשר לאפל להציג את הטאבלט במועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
קיבוץ בית-השחי
כל הכבוד ובהצלחה לו, אבל אני אבל על מותה של חברת המחשבים הטובה בהיסטוריה. הוא עוד גלגל לא-מתאים, שמנסה להשתלב במכונה שמזמן חורקת ומתפרקת. הרוח של אפל, הניקיון, האסתטיקה, השכל הישר, והענווה בפני המשתמשים - נעלמו כולם. מה שנשאר זה ״Gay technology״. עיצוב, אופנה, גימיקים, עיסוק מופרז בפרטים לא חשובים, תוך איבוד המערכת בכללותה. עירבוב מאוס בין רעיונות נפלאים ומטומטמים, רמת ביצוע הולכת ויורדת - עם קהל לקוחות שנותן קרדיט לא מוצדק בגלל ״אהבת נעורים״. לאפל יש עדיין פרוייקטים עוצרי נשימה, מימי המנכ״ל הקודם, ועדיין לא מיצתה את הקיימים. אבל המהפכה הבאה, הדבר הבא לתועלת המין האנושי - כבר לא יבוא מאפל. בינתיים, אני (ומיליוני המשתמשים עוד מ 1985) ואיתנו כל השוק המקצועי שהיה אבן היסוד בקהל הלקוחות - בוכים כל יום ושעה על תכונות מועילות שנעלמו ובמקומן יש נצנצים. על העדפת כל גיק מחוצ׳קן בקניון בטוקיו על מדען, אמן, ארכיטקט או מהנדס - שצריך כלים טובים. ג׳ון סרוג׳י הוא עוד שלב בדרך למטה. יש להם כל כך הרבה כסף, שלא ממש משנה מה הם נותנים לו. אבל... מה הוא יעשה לחומרה של אפל? לא חושב שמשהו טוב במיוחד.
משה זוכמיר  |  31.12.17
לכל התגובות