אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים דיין רכשו את דלק תעשיות מידי תשובה ב-62 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

האחים דיין רכשו את דלק תעשיות מידי תשובה ב-62 מיליון שקל

הרוכשים מחזיקים בבעלות על פטרוטק - העוסקת ביבוא ושיווק דלקים ושמנים - והעסקה צפויה להרחיב מהותית את פעילות החברה

28.12.2017, 13:23 | אורן פרוינד

משפחת דיין רכשה את חברת דלק תעשיות מקבוצת דלק של יצחק תשובה תמורת 62 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נסגרה ונחתמה אתמול. משפחת דיין היא הבעלים של חברת פטרו טק - העוסקת בין היתר בפעילות יבוא ושיווק דלקים ושמנים - ורכישת דלק תעשיות צפויה לתרום להרחבת הפעילות.

מבחינת קבוצת דלק, העסקה נעשית במסגרת האסטרטגיה של התמקדות בפעילות גז ונפט ומימוש נכסים מחוץ לליבת פעילות זו. העסקה תניב לדלק תזרים נקי של 49 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת דיין (שעלתה לישראל מאיראן בשנות החמישים) עלתה לכותרת בשנה האחרונה לאחר שניהלה מו"מ לרכוש את את חברת אפריקה ישראל - שלא הבשיל לכדי עסקה. האחים דיין נכנסו בסופו של דבר לעסקה גדולה אחרת - ורכשו נתח של 37% בחברת אי.די.או גרופ (ביחד עם קרן אפולו). לאחר הרכישה הגיעו האחים להסכמות על שליטה משותפת ביחד עם שיכון ובינוי של שרי אריסון.

בראש הפירמידה של משפחת דיין עומד האח הבכור משה (63), המכונה מיקי. כל אחד מהאחים מנהל את עסקיו בנפרד, או בשותפות עם עוד אח או שניים - אך ההערכה היא שהשלמת כל עסקה נדרשת לאישורו של מיקי.

בשנות השמונים היו אלה מיקי ואחיו שלום שהחלו את עסקי הנדל"ן המשפחתיים, כשקנו בנייני משרדים במנהטן. האח שלום, שחי בארצות הברית, מחזיק בנוסף בכמה תחנות דלק במדינה, ואילו מיקי חזר לישראל והקים כאן (עוד בשנות השמונים) את המוסך של מרצדס, יחד עם יעקב (52).

את פטרוטק הקים מיקי בשותפות עם האח אבי (55). את עסקי הטרייד אין הוביל בתחילה דודו (46), וכיום עומד בחזית האח יעקב. בראשית שנות התשעים הוקמה חברת קרמיקה שרוני, שכיום הבעלים שלה הם רוני (אהרון), יצחק ואמיר. האחיות יפה, טובה ומרים מנהלות בחברות הרכב והקרמיקה. האח יהודה כנראה לא מעורב בעסקי אחיו.

חברת דלק תעשיות (בשמה הקודם דלק שמנים - דלקול) נוסדה בשנת 1951 כחברה לייצור שמני סיכה על בסיס שמן מינראלי וסינתטי המיועדים לתחבורה ותעשייה - והיא מוחזקת בבעלות מלאה על ידי קבוצת דלק. החברה מייצרת שמני תחבורה ושמנים לתעשייה, חומרי סיכה (גריז), נוזלי קירור ומוצרים נוספים לתחזוקה שוטפת של כלי רכב ומיכון תעשייתי לסוגיו. דלק תעשיות משווקת במקביל מוצרים של כמה חברות מהעולם.

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות