אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הכבלים דחתה את הדיון באישור שידורי החדשות של ערוץ 20 צילום: יוסי צבקר

מועצת הכבלים דחתה את הדיון באישור שידורי החדשות של ערוץ 20

במסגרת ההחלטה הודיעה כי בישיבה הבא שתתקיים בעוד שבועיים תדון בנושא לאחר שתבחן האם הערוץ עומד בתנאי הרישיון. שר התקשורת, איוב קרא צייץ בתגובה בטוויטר: "כתם שחור לשוק התקשורת החופשי"

28.12.2017, 15:30 | אביב גוטר
המועצה לשידורי כבלים ולוויין החליטה בישיבת היום (ה') לדחות את הדיון בהחלטה האם להעניק לערוץ 20 אישור לשידורי חדשות. במסגרת ההחלטה הודיעה כי בישיבה הבא שתתקיים בעוד שבועיים תדון בנושא לאחר שתבחן האם הערוץ עומד בתנאי הרישיון, ובמקביל לקידום הצעת החוק של ח"כ שרן השכל בנוגע לאסדרת רישיונות מסחריים לערוצים יעודיים ללא הגבלות.

קראו עוד בכלכליסט

בשעה זו מתכנסת "ועדת קיש", ועדה מיוחדת המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת הכלכלה, שהוקמה לבקשתו של שר התקשורת איוב קרא על מנת לפתור את הפלונטר שנוצר סביב ערוץ 20, שהודיע בשבוע שעבר על כוונתו להחזיר את הרישיון למועצת הכבלים והלוויין וסגירתו בעקבות טענות לרגולציה שמכבידה עליו מלהתקיים באופן תקין.

מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ, צילום: יוסי צבקר מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ | צילום: יוסי צבקר מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ, צילום: יוסי צבקר

מוקדם יותר השבוע כינס מנכ"ל הערוץ, שכי פרנץ, את העובדים והודיע להם על כוונת ההנהלה לשלוח מכתבי שימוע לעובדים. ההודעה הגיעה לאחר חשיפת "כלכליסט" לפיה משרד המשפטים העביר חוות דעת למועצה לפיה אם יוענק לערוץ 20 אישור לשדר חדשות, קיים סיכוי לא מבוטל שבג"ץ יהפוך את ההחלטה. הסיבה לכך נעוצה בהפרות הערוץ את תנאי הרישיון, כאשר בספטמבר האחרון התקבלה החלטה במועצה לחלט את הערבויות בינואר הקרוב אם הערוץ לא יתקן את ההפרות. המועצה החליטה לדחות את הליך החילוט מתוך מטרה לאפשר למשרד התקשורת לקדם חקיקה שתבטיח את עתידו של ערוץ 20.

בערוץ 20 הודיעו כי אין בכוונתם לקבל אישור לתיקון הרישיון שיאפשר להם לשדר חדשות שמותנה בתנאי כזה או אחר. ביום שני הפגינו העובדים בקרית הממשלה נגד הכוונה לסגירת הערוץ.

שר התקשורת התייחס להחלטת מועצת הכבלים והלוויין בציוץ ברשת טוויטר: "החלטת מועצת הכבלים והלוויין מהיום היא כתם שחור לשוק התקשורת החופשי. המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל. אפעל עוד היום להסדרת הערוצים היעודיים שיוכלו להתקיים למען המגזרים החלשים והפריפריה".

איוב קרא, שר התקשורת. "המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל", צילום: עמית שעל איוב קרא, שר התקשורת. "המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל" | צילום: עמית שעל איוב קרא, שר התקשורת. "המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל", צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תקשורת?
העם יודע מי נגד ומי בעד. העם יודע שאתם בכל שנות המדינה שיתקתם את הכול האחר. ומה שלכם מותר לקלל לנבל את הצד הימני ולפגוע חדשות לבקרים בראש הממשלה. הס מלומר מילה רעה על הנשיא. ברצונכם להתיר כל רסן ולשחרר כל מוסר, ואחר כך באים בטענות. ההדרה, כפייה חלונית, דרדור הצבא כך שגורמים להרבה חיילים טובים להתגייס לצבא - זכויות רבות יש לרמטכ"ל ולשר הבטחון. שהיום מתהדר מעל כל כלי תקשורת שהוא רצח באישון לילה את אבו זייאד במיטתו לייד אשתו וילדיו והתקשורת לא מרימה גבה. העם היהודי, לא וותרן לא שכחן ולא סלחן. יודע אני כי המסר הנ"ל לא ישודר כמו שעשיתם עם עליית תימן.
יגאל  |  31.12.17