אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשואה שנתית של 27% למדד ההייטק הישראלי בעולם צילום: שאטרסטוק

תשואה שנתית של 27% למדד ההייטק הישראלי בעולם

מדד ת"א ביגיטק, העוקב אחר 77 מניות טכנולוגיה ישראליות בעולם, סוגר שנה מוצלחת - ומתעלה בשיעור חד על מדדי הטכנולוגיה של הבורסה המקומית. המניות בעלות המשקל הגבוה במדד: צ'ק פוינט, אמדוקס, נייס וטאואר

28.12.2017, 17:15 | מיקי גרינפלד

ההייטק הישראלי חותם שנה מוצלחת בשווקים הפיננסים העולמיים: מדד ת"א ביגיטק (TA-Bigitech העוקב אחר חברות הטכנולוגיה הישראליות ברחבי העולם, סוגר את 2017 בתשואה חיובית של 27%.  

קראו עוד בכלכליסט

מדד ת"א ביגיטק מונה 77 חברות בעלות זיקה ישראלית הנסחרות בבורסות שונות בעולם - חלקן גם בת"א (בניגוד למדדי הבורסה המקומית, ת"א טכנולוגיה, ת"א טק-עילית, ות"א גלובל-בלוטק, הכוללים חברות הנסחרות בהכרח בת"א).

חברת המדדים בלוסטאר (BlueStar Indexes), שפיתחה את המדד, תפרסם את נתוני התשואה הסופיים ביום ראשון הקרוב - אך כבר עתה ברור שהוא מתעלה בשיעור חד על מדדי הטכנולוגיה המקומיים: ת"א טכנולוגיה סוגר את השנה עם תשואה חיובית של כ-14%, ת"א טק-עילית עם עלייה שנתית של כ-4% בלבד, גלובל-טק עם תשואה שנתית שלילית של כ-1.5%.

המניה בעלת המשקל הגבוה ביותר במדד ביגיטק היא צ'ק פוינט (משקל של 7.61%) - מניית החברה הנסחרת בנאסד"ק עלתה השנה ב-23%. אחריה באות: אמדוקס (7.50%), עם עלייה של 12% ב-2017; נייס (7.44%) - עלייה שנתית של 31%; טאואר (4.72%) - עלייה שנתית של 81%; אלביט מערכות (4.55%) - עלייה שנתית של 32%. 

את העשירייה הפותחת משלימות מלנוקס - עלתה השנה ב-60%; ורינט – ירדה ב-9%; אורמת טכנולוגיה – עלתה ב-20%; אורבוטק – עלתה ב-51%; וויקס – עלתה ב-33%.

בלוסטאר מייסודו של סטיבן שונפלד, פועלת בארצות הברית ובעולם על מנת לקדם את הכלכלה הישראלית, ולחשוף משקיעים זרים לביצועים של החברות הישראליות. מדדי החברה כוללים חברות ישראליות אשר נסחרות בשבע בורסות שונות ברחבי העולם - ישראל, ארה"ב, אנגליה, קנדה, אוסטרליה, סינגפור והונג-קונג.

בורסת ת"א החלה לשתף פעולה עם בלוסטאר במרץ 2015, ובמסגרת זו נקבע שחברת המדדים תפתח את הביגיטק. במדד נכללות מניות של חברות ממגוון רחב של תחומי טכנולוגיה, ובכלל זה טכנולוגיית מידע, אבטחת מידע, ביומד, אגריטק, קלינטק ותעשיות בטחוניות. לנוכח התשואה המרשימה שרשם המדד הודיעה לאחרונה רשות ניירות ערך כי קרנות ההיי-טק החדשות יוכלו להשקיע בו.

גיל שויד מנכ"ל צ גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט - המשקל הגבוה במדד | צילום: עמית שעל גיל שויד מנכ"ל צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות