אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק? גוגל? המנצחת הגדולה של 2017 היא בכלל מניית בואינג שטסה 90%

פייסבוק? גוגל? המנצחת הגדולה של 2017 היא בכלל מניית בואינג שטסה 90%

יצרנית המטוסים לא הפסיקה לשבור שיאים במהלך 2017 והותירה הרחק מאחור ענקיות כמו אפל ופייסבוק. עוד מנצחת מפתיעה: מניית יצרנית הציוד המכאני קטרפילר שזינקה ב-70%. ומי המפסידה הגדולה?

29.12.2017, 20:54 | שירות כלכליסט

פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקס וחברת-האם של גוגל אלפבית, שמניותיהן משכו עניין רב השנה, יכולות לתפוס מקום במחלקת התיירים משום שהמרוויחה הגדולה באמת של מדד הדאו ג'ונס השנה לא היתה יקירת עמק הסיליקון, אלא דווקא נציגה של הכלכלה הישנה עם שורשים משנת 1916.

בואינג, יצרנית המטוסים האמריקאית, נהנתה השנה מזינוק מטאורי של 90% במחיר מנייתה, והותירה את עמיתתה לכלכלה הישנה, יצרנית הציוד המכאני ההנדסי קטרפילר, הרחק מאחור - מנייתה של זו "הסתפקה" בעלייה של 70% בלבד במהלך 2017.

דחפור של קטרפילר. "הסתפקה" בעלייה של 70% דחפור של קטרפילר. "הסתפקה" בעלייה של 70% דחפור של קטרפילר. "הסתפקה" בעלייה של 70%

מניית אפל רשמה עלייה של 47% השנה, ובצמוד אליה השתרכו ויזה, וול-מארט והום דפו, כולן רשמו עליות של יותר מ-40%. מניית אמזוןטסה השנה ב-57%, פייסבוק ונטפליקס הוסיפו לערכן 55% ואלפבית עלתה ב-33%. מדד דאו ג'ונסעצמו זינק ב-26%, בעוד S&P 500 הוסיף לערכו 20%.

בואינגלא רשמה את הזינוק החד ביותר השנה במדד הדאו ג'ונס, אלא שברה שורה של שיאים שתודלקו על ידי רווחים טובים מהצפוי, כולל רבעון שני שכל כך הרשים את המשקיעים עד שהם הרימו את המנייה בלמעלה מ-10% באחד מימי המסחר. בואינג הכתה את התחזיות זה הרבעון השישי, לאחר שדיווחה על רווחים טובים מהצפוי ברבעון השלישי, על רקע אספקת מספר שיא של מטוסים מסחריים.

בצד השני של הסקאלה, בבדידות כמעט מזהרת, נמצאת מניית ג'נרל אלקטריק שהיא המפסידה הגדולה של 2017. מניית החברה צנחה השנה ב-45%, לאחר שאיבדה מערכה 17% רק בחודש אוקטובר. המשקיעים לא התרשמו מתוכניתו האסטרטגית של מנכ"ל החברה החדש ג'ון פלנרי שנחשפה בנובמבר ושלחו את המנייה לירידה נוספת של 9%.

עוד מניות שאיבדו השנה גובה: יבמ (7%-) אקסון מוביל (7%-).ומרק (3%-).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות