אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדי חברת חשמל דורשים: קידום הרפורמה רק לאחר הצבעה צילום: עמית שאבי

פרסום ראשון

ועדי חברת חשמל דורשים: קידום הרפורמה רק לאחר הצבעה

במהלך ישיבת הוועד הארצי, הביעו ועדי ההנדסאים והמהנדסים תרעומת על כך שיו"ר ועד העובדים מיקו צרפתי לא הציג מסמך המפרט את עקרונות הרפורמה; צרפתי סירב לדון באפשרות להצבעה וימשיך לקדם את המו"מ מול המדינה

30.12.2017, 18:28 | ליאור גוטמן

עימות נרשם במהלך כינוס ועדי חברת החשמל שלשום (ה') לדיון בהסכמי הרפורמה שגובשו מול המדינה והוצגו השבוע, וכוללים פרישה של 3,000 עובדים. הדיון נערך במסגרת ישיבת הוועד הארצי ובנוכחות יועצים משפטיים ויועצי רפורמה שהוועד העסיק בחודשים האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הנוכחים, יו"ר הוועד דוד (מיקו) צרפתי לא הציג מסמך המפרט את עקרונות הרפורמה שסוכמו לגבי כל נושא ונושא והנוכחים נאלצו ללמוד על הפרטים מדיווחי חברת החשמל לבורסה. בין המתנגדים ניתן לציין את את ועד ההנדסאים ואת ועד המהנדסים, שהביעו תרעומת על גיבוש הכללים מבלי להיות מודעים לתתי הסעיפים שהוסכמו מול משרדי האוצר והאנרגיה. אחד הנוכחים בישיבה אמר שהדיון התחיל בצורה רגועה אבל הפך במהרה למפגן צעקות,עד שהצדדים היו חייבים לצאת להפסקה כדי להרגיע את הרוחות.
 , צילום: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה  , צילום: ויקיפדיה

במהלך הישיבה עלתה דרישה להתקדם לקראת חתימת חוזה רשמי לרפורמה רק לאחר הצבעה בתוך הוועד וקבלת אישור עקרוני. צרפתי סירב להעלות את הנושא להצבעה, ולכן הוא ימשיך לקדם את המו"מ מול המדינה מבלי שקיבל מנדט מהוועדים השונים.

המדינה צפויה לבקש מחר מבג"ץ ארכה של 45 יום כדי להשלים את השיחות מול העובדים עד לסגירת כל הקצוות ברפורמה. בכוונת משרד האוצר לכלול את הרפורמה בחוק ההסדרים הקרוב שיחתם בתחילת מרץ.

מי שעלול לתקוע את המהלך הוא ראש הממשלה נתניהו שהורה להמשיך במקביל לשיחות הרפורמה עם ניסיון המדינה להשיג פסק דין עקרוני בדמות זכות השביתה של עובדי מונופולים ממשלתיים. נכון לשבוע שעבר, כשהוצגו עיקרי הרפורמה, לשכת נתניהו לא הביעה תמיכה או הסתייגות כלשהי, והמבחן העיקרי יגיע ביום ראשון הבא עם אישור הרפורמה כהחלטת ממשלה רשמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הלוואי שלא תאושר הרפורמה ויקבע בית המשפט שאספקת חשמל היא שרות חיוני
אילו זה היה תלוי ברצונו של עם ישראל היו מפזרים את הועדים ומפעילים צווי חרום לאספקת חשמל ומי שמפר את הצוו היה נעצר מיידית ונשפט. לדבר על זכויות העובדים וזכות השביתה בהקשר של עובדי חברת החשמל זה כל כך מגוחך. המדינה העבירה לבעלות קבוצת עובדים תשתית ושרות ששוים מאות מיליארדים של דולרים ועכשיו אנחנו עומדים ומתחננים בפניהם שלא ישבתו ומותר להם לקחת מהקופה כמה שהם רוצים למשכורות ופנסיות. מי שמבין את העובדות רותח מכעס על רשלנות ונרפות של המדינ ה
שבו אסורות שביתות  |  31.12.17
3.
הם מתנהגים כמו בעלי מניות במכירה. לא יאמן איזה בית בושת הביא עלינו בית הדין לעבודה
הקומוניסטי שתומך בוועדים החזקים. האם לא הגיע הזמן להיפטר מהשיטה הקומוניסטית הזאת? כל יום מפוטרים םה אנים ואיתרע מזלם והם לא עובדי מדינה . הם סתם נזרקים הביתה . ראיתם איזה דרישות יש להם ועוד כנגד מה ? כנגד רפורמות. כלומר נגד עם ישראל כולו . הם רוצים להשאיר את המצב שבו המחיר של החשמל בישראל הוא פי 3 מארצות המערב . לשלוח לשם מג"ב ומשטרה שיכניסו את כולם לכלא .
רוברט  |  31.12.17
לכל התגובות