אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפים בהפגנה השבועית בת"א: "מושחתים הביתה" צילום: ליהי קרופניק

אלפים בהפגנה השבועית בת"א: "מושחתים הביתה"

ברקע הדיווחים שלפיהם פרסום המלצות המשטרה בחקירות נגד ראש הממשלה יידחה, נערכת בתל אביב בפעם החמישית ברציפות ההפגנה נגד השחיתות: "נתניהו למעשיהו", קראו המפגינים. אחת מהם אמרה כי "ההפגנה היא נגד השחיתות ולא נגד הימין"

30.12.2017, 20:54 | ynet
בתל אביב נערכת הערב (שבת) בפעם החמישית ברציפות ההפגנה השבועית נגד "השחיתות השלטונית" ו"הסחבת בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו". ההפגנה נערכת ברקע הדיווחים שלפיהם המלצות המשטרה בתיק 1000, שבמרכזו החשד כי ראש הממשלה קיבל טובות הנאה מאנשי עסקים, יפורסמו רק בעוד חודש עד חודש וחצי. "נתניהו - לכלא מעשיהו", קראו המפגינים.

 , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי  , צילום: מוטי קמחי

אחד ממארגני ההפגנה, עו"ד אלדד יניב, הזניק את הצעדה מרחוב רוטשילד ואמר: "כל האידיוטים שהגיעו עם שלטי חרבות ופטישים - תורידו את השלטים, אל תתנו להם להרוס לנו, אנחנו התקווה". אלדד קרא "ביבי הביתה" וציין עוד: "זאת תמונת הניצחון".

אלפי המפגינים הניפו שלטים שבחלקם נכתב: "מושחתים הביתה", "העם הוא הריבון", "מנדלבליט הטייח, לא נשכח ולא נסלח". הם קראו: "ביבי נתניהו לכלא מעשיהו", "הון שלטון, עולים תחתון", "אנחנו אומרים לביבי נתניהו - לך הביתה. אתה כישלון".

עידית, שהגיעה להפגנה זו הפעם הראשונה, אמרה: "אנחנו רוצים שהם יילכו הביתה, שכל המושחתים ילמדו את הלקח, מימין ומשמאל. אין כבר מקום בכלא בשבילם. ההפגנה הזו היא נגד השחיתות ולא נגד הימין, ואני מאמינה שאם מאסה קריטית של אנשים ימשיכו לצאת לרחוב, נצליח להביא לשינוי".

בני הזוג לוי שהגיעו גם הם להפגנה אמרו: "זו הפעם הרביעית שאנחנו מגיעים להפגנה ואנחנו נמשיך לפקוד את ההפגנות עד שביבי יהיה בכלא. השלטון הזה מושחת וצריך לשים לזה סוף. השלטון המושחת הזה צריך לפנות את מקומו. חשוב לנו להיות כאן בשביל הילדים והנכדים שלנו, שאולי עבורם ייעשה השינוי. אנחנו מתוסכלים. צריך פה מהפכה רצינית".

זו ההפגנה ה-58 במספר נגד השחיתות והחמישית ברציפות בשדרות רוטשילד בתל אביב. המפגינים נאספו ברוטשילד 16, סמוך לבית העצמאות. בהזמנה להפגנה כתבו המארגנים: "כולנו יחד נמשיך במאבק נגד השחיתות שמאיימת על המדינה, ונגד חוקי המאפיה שמנסים להעביר בכנסת כדי להמשיך בשחיתות השלטונית. ההפגנות הן למען מדינה נקייה משחיתות ומשתתפים בהן בכל מוצ"ש אנשים מכל הקשת הפוליטית".

 , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי  , צילום: מוטי קמחי

לפי ההזמנה, הפגנות דומות נערכות גם בקריית שמונה, ראש פינה, חיפה, כפר סבא, רחובות, מודיעין, ירושלים, באר שבע ועוד. בחיפה, עפולה וכרכור הפגינו כ-300 בני אדם, בצומת צמח ובראש פינה כ-100 בני אדם.

זו המחאה הראשונה שנערכת לאחר אישור "חוק הההמלצות" השנוי במחלוקת בכנסת. החוק שיאסור על המשטרה לפרסם סיכומי חקירות חדשות אושר ביום חמישי ברוב של 59 תומכים מול 54 מתנגדים. לאחר אישור החוק הוגשו לבג"ץ עתירות, ובכללן של יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, שבהן נטען כי מדובר באחד החוקים המושחתים שהקואליציה העבירה.

במוצאי השבת שעברה התקיימה במקביל להפגנה בתל אביב גם הפגנת ימין בירושלים "בעד שלטון החוק". כ-1,000 מפגינים השתתפו במחאה בבירה והניפו שלטים שעליהם נכתב "מגיע לנו פוליטיקה נקייה" ו"רוצים דוגמה אישית".

יועז הנדל, יוזם ההפגנה, אמר: "אני כאן לא נגד נתניהו שיש לו יתרונות עצומים וניסיון אדיר. אני כאן בעד מדינת ישראל. אפשר לספר מה שרוצים על האינטרסים שלי ועל הקומבינות והשמאלנים הדימיונים שגרמו למתנגדים לפחד מהעצרת הזאת, ולי לקרוא לכם לבוא לכאן. אני פה כי כך חינכו אותי. לא באיזה תנועת שמאל אלא בציונות הדתית, בתערובת שבה יש ז'בוטנסקי ומוסר של הרב קוק. ארץ ישראל ואמונה בצדקת הדרך ובכך שאנחנו אור לגויים. בצבא של כולנו".

בהפגנה בתל אביב בשבוע שעבר בלט אחד המוחים שנשא מיצג גיליוטינה. המיצג הסעיר את המערכת הפוליטית, ובליכוד אמרו בתגובה כי "הגיליוטינה ברוטשילד היא הסתה לרצח ראש הממשלה נתניהו, בצד קריאות גנאי נגד הציונות. הפגנת השמאל ברוטשילד חצתה את כל הקווים האדומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות