אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירותי הרפואה הפרטיים המשיכו לשבור שיאים צילום: אמיל סלמן, הארץ

שירותי הרפואה הפרטיים המשיכו לשבור שיאים

גם השנה נחנקה מערכת הבריאות הציבורית בישראל; אבל רפורמת הסדר־החזר כבר מורידה את מחירי הניתוחים

31.12.2017, 07:24 | ספי קרופסקי

גם השנה נחנקה מערכת הבריאות הציבורית בישראל בשל מחסור במשאבים. גם השנה חיכינו בתורים הארוכים למרפאות ולניתוחים לא דחופים. גם השנה ידענו שקיצור התור נמצא במרחק נגיעה ‑ אבל הוא יעלה לנו ים של כסף. וגם השנה רבים מאיתנו בחרו לשלם את המחיר, כי מה חשוב יותר מהבריאות?

קראו עוד בכלכליסט

ובזמן שחיכינו, המערכת הפרטית המשיכה לשבור שיאים. קברניטי המערכת הפרטית, שיודעים דבר או שניים על עסקים, זיהו לפני שנים את הפרצה במערכת הבריאות הממלכתית והשכילו לנצל אותה לטובתם. הם לא עשו שום דבר פסול: השאלות צריכות להיות מופנות למדינה שלא הצליחה לצמצם את נסיקת השירותים הפרטיים באמצעות שיפור המערכת הציבורית.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

מנתוני ה־OECD עולה ששיעור ההוצאה הפרטית על בריאות כבר מגיע ל־39% מתוך ההוצאה הלאומית, עלייה של 1% מהשנה שעברה. הממוצע בארגון הוא 27.5%, ואנחנו תופסים את המקום השישי. מהסוף.

אבל הניסיון מראה שאפשר גם אחרת. עברו הימים שבמשרד הבריאות האמינו ששירותים פרטיים הם "מוצר משלים" טוב למערכת הציבורית. רפורמת הסדר־החזר, שבה מבוטחים יכולים לבחור מנתח מרשימת מנתחים שבהסדר עם הקופה במקום לקבל החזר חלקי על טיפול פרטי, כבר מורידה את מחירי הניתוחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות