אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
21 חודשי מאסר למנהל לשעבר באקסלנס שהודה בתרמית ני"ע צילום: גטי אימג'ס

21 חודשי מאסר למנהל לשעבר באקסלנס שהודה בתרמית ני"ע

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד עמרי ויסמן, מנהל דסק מניות לשעבר בחברה. במסגרת הסדר טיעון סוכם כי ויסמן יודה בעבירות המיוחסות לו ויקבל מלבד המאסר גם קנס בגובה 200 אלף שקל

31.12.2017, 11:26 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד עמרי ויסמן, סוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס, על עבירות תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים בתאגיד ועבירות הלבנת הון.

במקביל לכתב האישום, הוגש הסדר טיעון שבמסגרתו הוסכם בין הצדדים כי ויסמן יודה בעבירות המיוחסות לו ויוטל עליו עונש של 21 חודשי מאסר, קנס וחילוט בגובה של 200 אלף שקל.

ויסמן, המיוצג על ידי עוה"ד אלון רון ואיילת לשם, עבד כמנהל דסק מניות בחדר מסחר של לקוחות מוסדיים באקסלנס. הוא היה אמון על ביצוע של הוראות של לקוחות מוסדיים ביניהם חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות השתלמות. על פי כתב האישום בין השנים 2010-2012 עשה ויסמן שימוש בחשבונות הלקוחות על מנת לבצע מאות רבות של סבבים תרמיתיים מול חשבונות של חברו, אברהם אשכנזי. אשכנזי הודה והורשע בעבר במסגרת הסדר טיעון בשותפות בתרמית.

הלבנת הון (אילוסטרציה), צילום: shutterstock הלבנת הון (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock הלבנת הון (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

על פי מתווה הפעולה של השניים, כאשר קיבל ויסמן הוראה מלקוח לרכישת ני"ע הוא הנחה את אשכנזי להקדים ולרכוש את אותו ני"ע באמצעות חשבונות של אשכנזי מגורמים אקראיים בשוק, ולאחר מכן לנצל את עליית השער ולמכור במחיר גבוה יותר בעסקאות מתואמות ללקוחות אקסלנס. כתוצאה מהפעילות התרמיתית, ויסמן קיבל לידיו סכום של בין 150 אלף ל-250 אלף שקל מהרווח שהופק.

כדי לתאם את פעולתם באופן שלא יביא לגילויים, נהגו הנאשם ואשכנזי לעשות שימוש בכרטיסי סים משולמים מראש ומכשירי טלפון ניידים שנרכשו במיוחד לצורך הפעילות התרמיתית, והוחלפו מעת לעת.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד שירי גפני מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). הפרשה נחקרה על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות