אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליאור רז, שחקן ויוצר "פאודה": כך הבנתי עד כמה הסדרה גדולה בעולם צילום: עמית שעל

ליאור רז, שחקן ויוצר "פאודה": כך הבנתי עד כמה הסדרה גדולה בעולם

לא חשב שהסדרה תצליח, התבאס כשנטפליקס קנו אותה: האזינו לראיון עם תסריטאי וכוכב "פאודה" בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט" על יצירת אחת הסדרות הנצפות בעולם

31.12.2017, 11:36 | אביב גוטר
"חשבנו שבארץ אף אחד לא יראה את פאודה. רק ההורים שלנו, ודי היינו בשוק שבארץ נורא אהבו אותה", מודה ליאור רז, שחקן ותסריטאי של הסדרה פאודה בשיחה אחד על אחת עם כתבת "כלכליסט" דיאנה בחור-ניר בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ופסגות.

"פחדנו שהצד הימני לא יאהב, כי אנחנו עושים הומניזציה ופחדנו שהצד השמאלי יכעס כי אנחנו עושים דברים לא בהכרח מוסריים, אבל מסתבר שכל אחד מתחבר לנרטיב שמעניין אותו", אמר רז.

האזינו לראיון המלא

את הסדרה כתב רז יחד עם אבי יששכרוף, והיא הפכה מלהיט מקומי ששודר ב-yes ללהיט היסטרי והעונות השנייה והשלישית שלה נמכרו לענקית התוכן נטפליקס.

"די התבאסתי בהתחלה שנטפליקס קנו אותנו. רציתי שיעשו רימייק כמו הומלנד", אמר רז. "חשבתי לעצמי 'מי יראה סדרה בערבית ועברית עם תרגום'. אבל בדיעבד אני מבין שזו אחת הסדרות הנצפות בעולם. אנחנו רואים את ההצלחה שלה גם שה"ניו יורקר" עשה עלינו כתבה של 7 עמודים ויש דיבור גדול מאוד גם בארה"ב ובכל העולם".

רז סיפר כי "לא ידעתי כמה פאודה גדולה בעולם עד שהגעתי למיאמי. אנחנו, כישראלים, מגיעים לביקורת דרכונים תמיד חוששים, וישבה שם בחורה אפרו-אמריקאית שהסתכלה עליי במבט חשדן, ואני ישר 'התגלחתי, לא התגלחתי, אני בלוק הפלסטיני...', והיא אומרת לי You! Come here', אני מתקרב אליה והלב שלי דופק ואני בטוח שאני הולך לכלא. ואז היא שואלת אותי – 'מתי העונה השנייה של פאודה?' וקראה לכל המאבטחים להצטלם איתי. נרגעתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות