אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיכל עבאדי-בויאנג'ו תמונה ליו"ר בית ההשקעות פסגות צילום: עמית שאבי

מיכל עבאדי-בויאנג'ו תמונה ליו"ר בית ההשקעות פסגות

עבאדי-בויאנג'ו, לשעבר החשבת הכללית במשרד האוצר, תחליף את אהוד שפירא שמסיים קדנציה של 6 שנים בראש בית ההשקעות - שפירא ימשיך לשמש כדירקטור בחברה

31.12.2017, 12:50 | רחלי בינדמן

מיכל עבאדי-בויאנג'ו תמונה ליו"ר פסגות. עבאדי-בויאנג'ו תיכנס לתפקיד ב-1 בפברואר 2018, עם תום תקופת הצינון שלה מתפקיד החשב הכללי - היא תחליף את יו"ר בית ההשקעות  הנוכחי אהוד שפירא שמסיים קדנציה של שש שנים בתפקיד - שפירא ימשיך לשמש כדירקטור בחברה. כיו"ר פסגות תעבוד עבאדי-בויאנג'ו מול מנכ"ל פסגות ברק סורני, שנכנס לתפקידו באוגוסט 2016.  

קראו עוד בכלכליסט

עבאד-בויאנג'ו ניהלה עד לאחרונה מגעים על למינויה לתפקיד מנכ"לית חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו (במקומו של עופר אליהו, בנו של בעל השליטה), אך המגעים לא הבשילו להסכמות.

פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, מנהל נכסים עבור כ- 1.2 מיליון לקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים וגופים מוסדיים, בהיקף של כ-185 מיליארד שקל. הוא נמצא בבעלות מלאה של קרן אייפקס פרטנרס - עבאדי-בויאנג'ו תוביל את הליך האקזיט של אייפקס, הנדרשת לממש את ההשקעה בשנתיים הקרובות, באמצעות הנפקה או מכירה.

עד לפני שנה כיהנה עבאדי-בויאנג'ו בתפקיד החשבת הכללית של מדינת ישראל - אותו מילאה במשך 6 שנים. במסגרת זו ניהלה בין היתר את הנפקות החוב של מדינת ישראל בארץ ובחו"ל. כמו כן, כחלק מהתפקיד, היתה אחראית על ניהול נכסי המדינה. לפני מינויה לתפקיד באוצר היתה עבאדי-בויאנג'ו חברת הנהלה בבנק הבינלאומי וראש חטיבת החשבונאי הראשי. בשנים 2006-1998 כיהנה כחברת מליאת רשות ניירות ערך. לעבאדי-בויאנג'ו תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א. היא בעלת רשיונות רואה חשבון ועורך דין.

אהוד שפירא הצטרף לפסגות כיו"ר פעיל לפני כשש שנים כאמור, לאחר שנים ארוכות בתפקיד משנה בכיר למנכ"ל בנק לאומי, יו"ר הפניקס ודירקטור בבנק לאומי. שפירא ביקש לסיים את תפקידו על מנת להקדיש יותר מזמנו לפעילות בארגונים ציבוריים שאינם למטרות רווח, בהם הוא מעורב כיום. 

 

  

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו | צילום:לע"מ מיכל עבאדי בויאנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות