אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה לבארנט: סגר חבילת מימון של 1.13 מיליארד דולר צילום: צביקה טישלר

הצלחה לבארנט: סגר חבילת מימון של 1.13 מיליארד דולר

הסכומים שיוזרמו לחברה מהסכמי האשראי החדשים ישמשו למימון פרוייקט Central Park Tower – CPT, בניין המגורים הגבוה ביותר בניו יורק; אג"ח החברה מטפסות בכ-5% בת"א

31.12.2017, 14:44 | אורן פרוינד

חדשות טובות למשקיעים של חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל של גארי בארנט. החברה דיווחה היום (א') על סגירת הסכם מימון בכיר של כ-900 מיליון דולר, לצד הסכם הלוואה נוסף מסוג Preferred Equity (מניות בכורה), בסכום כולל של כ-235 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הסכומים שיוזרמו לחברה מהסכמים אלה ישמש למימון פרוייקט Central Park Tower – CPT, בניין המגורים הגבוה ביותר בניו יורק שנבנה בימים אלו על ידי אקסטל. האג"ח של החברה, שנסחרו עד לפני מספר חודשים בתשואות דו ספרתיות, מגיבות בעליות חדות בתל אביב בשיעור חד של כמעט 5%, והן נסחרות כעת בתשואה לפדיון של 7%-9%.

בנק ההשקעות JPMorgan Chase הוביל את קונסורציום הבנקים שהעמיד את ההלוואה הבכירה, בהיקף של כ-900 מיליון דולר כאמור, לתקופה של 4 שנים. הלוואת ה-Preferred בהיקף של כ-235 מיליון דולר הועמדה על ידי קרן גידור והיא לתקופה של 4 שנים.

המשקיעים הישראלים מרוצים בשל כמה סיבות. הראשונה קשורה ליכולת של בארנט לגייס כספים למימון פרויקטים של דירות יוקרה בניו יורק, באחת התקופות הקשות שידע שוק האשראי בסקטור, כאשר יזמים אחרים מתקשים לסגור עסקות מימון. הסיבה השנייה קשורה להסכם שביצע בארנט באוגוסט 2016, כשהכניס את חברת הנדל"ן הסינית SMI לשותפות בחברה.

ההסכם שנחתם אז כלל סעיפים בעייתיים, שהקנו ל־SMI אפשרות להכריח את אקסטל לרכוש את המניות חזרה בתוספת התשואה שלא שולמה. כלומר, אקסטל הייתה חייבת להשיג מימון בנקאי ואם היא לא הייתה מצליחה היא הייתה חייבת לרכוש את חלקה של SMI תמורת 300 מיליון דולר - לסינים הייתה נוצרת זכות למכור את הנכס בהנחה של עד 20% על שווי השוק. בארנט אף העניק לקבוצה הסינית ערבות של חברת האג"ח הישראלית (שעליה גויס החוב בישראל) לתשלום הרווחים מהפרויקט. סעיף זה הכעיס מאד בשעתו את את המשקיעים הישראלים.

כעת, משגוייס הכסף, הערבות הבעייתית שוחררה. החברה עדכנה היום כי היא "מחזיקה גם במלוא מניות בכורה מסוג C בפרוייקט CPT (מכוח הסכם שיתוף הפעולה עם SMI) בשווי מצטבר של כ-350 מיליון דולר, אשר כיום הינן חופשיות ולא משועבדות ותוכלנה לשמש כמקור נזילות נוסף ככל שיידרש".

עוד נאמר בהודעתה: "ההסכמים האלה יחד עם הכספים שהתקבלו מרשת Nordstrom (בקשר לבניית חנות עבורה בפרוייקט CPT), מימון שהתקבל בתצורת EB-5, השקעת SMI במסגרת הסכם שיתוף הפעולה בינה ובין החברה וכספי החברה, משלימים את מימון פרוייקט CPT במלואו. להערכת החברה, ההלוואה הבכירה יחד עם הלוואת ה-Preferred יספיקו לצורך השלמת פרוייקט CPT".

פרויקט Central Park Tower צפוי לכלול שבע קומות של תאגיד האופנה הענקי Nordstrom, שנמכרו תמורת 431 מיליון דולר, ו־88 קומות, שיכללו 179 דירות יוקרה. השלמת הבניין צפויה באוקטובר 2019, והיקף ההשקעה בפרויקט מוערך ב־3 מיליארד דולר.

גארי בארנט, צילום: בלומברג גארי בארנט | צילום: בלומברג גארי בארנט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות