אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון, מאחורייך: שיאומי תשיק רמקול תואם אלקסה ב-30 דולר

אמזון, מאחורייך: שיאומי תשיק רמקול תואם אלקסה ב-30 דולר

יצרנית האלקטרוניקה הסינית שיאומי מעוניינת בנתח משוק הרמקולים החכמיםולשם כך היא מגייסת את אמזון ואלקסה. היא תשיק רמקול דמוי אקו דוט שכנראה יתבסס על אלקסה

31.12.2017, 16:10 | יואב סטולר
שיאומי הכריזה על רמקול חכם חדש. ה-Yeelight יהיה הראשון שתוציא היצרנית הסינית לשוק שיתבסס על הסייעת הקולית אלקסה של אמזון. צעד שמהווה סימן ראשון לזניחת הבינה המלאכותית הקולית שפיתחה שיאומי ושעליה התבסס הרמקול החכם הראשון שלה. המכשיר החדש כמעט זהה בעיצובו לרמקול האקו דוט של אמזון ויגיע גם הוא באריזת גליל פחוסה עם טבעת לד כחולה וכפתורי שליטה בחלקו העליון.

קראו עוד בכלכליסט

הרמקול יצויד במעבד בעל ארבע ליבות עם זיכרון פעולה של 256 מגה-בייט ומרחב אחסון של 256 מגה בייט. במכשיר יש שישה מיקרופונים שיקלטו שמע ב-360 מעלות וברדיוס של 5 מטר לכל כיוון.  מבחינת הקישוריות הרמקול החכם יהיה מחובר לרשת ה-Wi-Fi לצד האפשרות להתחבר אליו באמצעות הבלוטות' מהמובייל או מהמחשב. בנוסף לפעולות המובנות שמציעה האלקסה, ה-Yeelight, באמצעות מערכת AI נוספת, יאפשר שליטה במוצרי הבית החכם שמפתחת שיאומי כמו מצלמות אבטחה ומנורות. בשיאומי מסבירים כי כבר בשבועות הקרובים יתווספו לתחום מוצרים חכמים חדשים.

רמקול חכם שיאומי Yeelight רמקול חכם שיאומי Yeelight רמקול חכם שיאומי Yeelight

אם ציפיתם שהדגם הקטן של שיאומי ירענן את המחירים בשוק הרמקולים החכמים המתפתח, צער לנו לבשר שבדומה לשאר הבחינות אין פה בשורה של ממש. ה- Yeelight שיושק ב-31 בינואר יימכר בחנות המקוונת של החברה בכ-30 דולר. זהו מחיר הנמוך בכ-20 דולר מהדוט בימים כתיקונם, אבל בזמן מבצעים ניתן למצוא את הדגם המוקטן של אמזון בכ-30 דולר גם כן. בחודש יולי האחרון הציגה שיאומי את הרמקול החכם הראשון שלה ה- Mi AI Speaker שהיה אז הזול ביותר בקטגוריה עם מחיר של פחות מ-50 דולר. בעוד שהאקו של אמזון נמכר אז ב-180 דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות