אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקן של פיפ"א זוכה מאשמת שחיתות צילום: איי אף פי

עסקן של פיפ"א זוכה מאשמת שחיתות

נשיא התאחדות הכדורגל לשעבר של פרו, מנואל בורגה, זוכה מאשמת שחיתות על ידי חבר מושבעים בברוקלין; זאת, אף שאותו חבר מושבעים הרשיע את חואן נאפוט מפרגוואי וחוזה מריה מרין מברזיל באישומים דומים שבוע קודם לכן

31.12.2017, 19:51 | שירות כלכליסט
נשיא התאחדות הכדורגל לשעבר של פרו, מנואל בורגה (60), זוכה מאשמת שחיתות על ידי חבר מושבעים בברוקלין, זאת אף שאותו חבר מושבעים הרשיע את חואן נאפוט מפרגוואי וחוזה מריה מרין מברזיל באישומים דומים שבוע קודם לכן.

קראו עוד בכלכליסט

בורגה הואשם בסחיטה לאחר שלפי החשד זמם לקבל שוחד של 4.4 מיליון דולר בתמורה למכירת זכויות השידור למשחקים. הוא הכחיש את כל ההאשמות נגדו. , צילום: איי אף פי בורגה הואשם בסחיטה לאחר שלפי החשד זמם לקבל שוחד של 4.4 מיליון דולר בתמורה למכירת זכויות השידור למשחקים. הוא הכחיש את כל ההאשמות נגדו. | צילום: איי אף פי בורגה הואשם בסחיטה לאחר שלפי החשד זמם לקבל שוחד של 4.4 מיליון דולר בתמורה למכירת זכויות השידור למשחקים. הוא הכחיש את כל ההאשמות נגדו. , צילום: איי אף פי

בורגה הואשם בסחיטה לאחר שלפי החשד זמם לקבל שוחד של 4.4 מיליון דולר בתמורה למכירת זכויות השידור למשחקים. הוא הכחיש את כל ההאשמות נגדו.

העסקן לשעבר של פיפ"א, שכיהן כנשיא התאחדות הכדורגל של פרו במשך 12 שנים עד 2014, הוסגר מפרו לארה"ב ביוני 2016, לאחר שנשיא המדינה פדרו פאבלו קוצ'ינסקי חתם על צו ההסגרה שלו, חמישה חודשים לאחר שבית המשפט בפרו אישר את הבקשה שהגיעה מניו יורק.

בית המשפט בפרו פסק כי האישומים של הלבנת הון והונאה אלקטרונית לא מהווים בסיס להסגרה, אך האישום של קשירת קשר פושעת כן.

לפני חג המולד הודיע חבר המושבעים כי אינו מצליח להגיע להכרעה באישום הסחטנות נגד בורגה. הם שבו לאחר החג לדיונים ואז זיכו אותו.

עורך דינו ברוס אודולף אמר כי הרשויות "הגזימו" ו"טעו". לדבריו, "הם יצאו בהרבה אישומים צודקים נגד הרבה אנשים רעים, אך מנואל בורגה אינו אחד מהם". בקשר לעדים נגדו, טען שהם זכו לעידוד "להמציא סיפורים יצירתיים".

זה היה אחד הטיעונים המרכזיים שבו השתמשו הסנגורים לאורך המשפט. כלומר, הטענה היתה כי העדויות לא הוכיחו את אשמת הנאשמים, אלא את אשמת אותם מנהלי שיווק שהודו כבר באשמה וחתמו על עסקאות טיעון במסגרתן העידו.

המשפט אופיין בלא מעט דרמות. העד הראשי של התביעה, אלחנדרו בורזאקו נשבר בבית המשפט לאחר שהתובעים טענו כי בורגה סימן פעמיים עם האצבע שלו לאורך הצוואר. המושבעים לא נכחו באולם באותו הזמן.

עורך דינו של בורגה טען שהוא סבל מגירוד בעור שנבע ממזג האוויר בניו יורק, אך השופטת פמלה צ'ן הורתה להחמיר את מעצר הבית של בורגה, כולל ניתוק הגישה שלו לטלפונים ולמחשבים.

התובעים טענו כי בורגה תכנן לקבל שוחד של 4.4 מיליון דולר, אך הם נאלצו להודות שהוא לא אסף את הכסף. לעומת זאת, מרין ונאפוט גרפו לכיסם את השוחד ותמונות מפורטות צוירו לגבי האופן בו בזבזו אותו.

לפי התובעים דחה בורגה את איסוף הכסף, והציגו מייל שאמור היה להוכיח זאת. בורגה היה נתון תחת חקירה בפרו בחשד להלבנות הון, ולפי האמריקאים זו הסיבה לכך שהתנהל בזהירות .

לאחר פרסום פסק הדין, פרץ בורגה בבכי. עורך דינו טען כי הזיכוי היה "הדבר הנכון לעשות". בורגה מתכוון לשוב לפרו, שם בעיית העור שלו אמורה להשתפר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות