אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקת את הסוכנים מנשקם: דורית סלינגר יוצאת לקרב על מספרי הסלולר של המבוטחים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מפרקת את הסוכנים מנשקם: דורית סלינגר יוצאת לקרב על מספרי הסלולר של המבוטחים

המפקחת על הביטוח צפויה לפרסם טיוטת חוזר בו תדרוש מסוכני הביטוח למסור לחברות הביטוח פרטי מידע שהסוכנים שומרים אצלם, במטרה לצמצם בירוקרטיה. ההצעה צפויה להתקל בהתנגדות עזה

01.01.2018, 06:52 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר צפויה לפרסם היום טיוטת חוזר שבו תדרוש מסוכני הביטוח למסור לחברות הביטוח את מספרי הטלפון, כתובות הדואר האלקטרוני וכתובת המגורים של הלקוחות המבוטחים, כך נודע ל"כלכליסט". הדרישה נולדה לאחר שברשות ביקשו להפוך את חברות הביטוח לדיגיטליות, אך גילו שחסר להן מידע בסיסי על לקוחות כמו מספר הנייד או כתובת האימייל. כך נוצר אבסורד שלחברת הביטוח, המבטחת את הלקוח, אין כמעט פרטים עליו למעט כתובת מגוריו, והמידע שמור לא פעם רק בידי הסוכנים. ברשות מעוניינים לצמצם את הבירוקרטיה ולאפשר לחברות להציע שירותים מקוונים ללקוחות, כמו העברת מסמכים או קבלת מידע במייל ובאפליקציות.

קראו עוד בכלכליסט

מבחינת סוכני הביטוח, מאגר פרטי הלקוחות הוא נכס רב ערך, ולכן החוזר צפוי להתקבל בהתנגדות עזה. חששם הוא ששירות דיגיטלי ייתר את הצורך בהם כמתווכים, וכן שחברות הביטוח ישתמשו בפרטים האישיים כדי להציע ללקוחות הצעות ביטוח ישירות או מוצרים נלווים, תוך עקיפת הסוכנים וחיסכון בעמלות.

סוכני הביטוח צפויים לנהל מאבק בהוראה וישתמשו בלובי החזק שלהם בכנסת כדי לבטלה. רק אתמול הונחה על שולחן הממשלה הצעת חוק של ח"כ יואב קיש מהליכוד, שיוצאת נגד דורית סלינגר בשירות החברות וסוכני הביטוח, ולפיה ייאסר על הממונה לפרסם ניירות עמדה המפרשים חקיקה קיימת.

סלינגר. המהלך צפוי להיתקל בהתנגדות עזה מצד סוכני הביטוח שחוששים כי העברת המידע תייתר אותם כמתווכים, צילום: עמית שעל סלינגר. המהלך צפוי להיתקל בהתנגדות עזה מצד סוכני הביטוח שחוששים כי העברת המידע תייתר אותם כמתווכים | צילום: עמית שעל סלינגר. המהלך צפוי להיתקל בהתנגדות עזה מצד סוכני הביטוח שחוששים כי העברת המידע תייתר אותם כמתווכים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חרף כל נסיונות הסרק מעמדו של סוכן הביטוח איתן ולמה?
העולם נדרש למתווכים, למנהלי מו"מ, לאנשי קשר, לאנשי קצה, המפקחת אטומה מלהבין שהיא כורתת את הענף עליו היא יושבת? מי החברות החזקות במשק? ביטוח ישיר או חברות הביטוח שחיות מסוכני הביטוח. בעידן הנוכחי עם הפייסבוק והאינסטגרם וחשיפת היתר לדרוש מסוכנים טלפון נייד או אימייל? - זה מאבק?! יאללה, תתפטרי. לא צריכים "מפקחים" שמשתלחים בתשתית שמקיימת את ענף הביטוח בישראל. אין לך מושג כמה קילקולים זרעת בתקופה הקצרה שאת "מפקחת".
על מי מפקחת המפקחת?  |  04.01.18
לכל התגובות