אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המונדיאל ברוסיה ישודר ברוסיה אחרי שפיפ"א הגיע לסיכום עם 3 רשתות טלוויזיה צילום: אי פי איי

המונדיאל ברוסיה ישודר ברוסיה אחרי שפיפ"א הגיע לסיכום עם 3 רשתות טלוויזיה

3 רשתות טלוויזיה רוסיות רכשו את זכויות השידור במדינה למונדיאל 2018, שיתקיים ברוסיה, עבור 32 מיליון דולר. סכום נמוך במיוחד מהסכום המבוקש המקורי שעמד על 120 מיליון דולר

01.01.2018, 12:54 | שירות כלכליסט
3 רשתות טלוויזיה רוסיות רכשו את זכויות השידור במדינה למונדיאל 2018, שיתקיים ברוסיה, עבור 32 מיליון דולר. סכום נמוך במיוחד מהסכום המבוקש המקורי שעמד על 120 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

רוסיה 2018. לא פיפ"א ולא הרשתות הסבירו כיצד קרה שהמחיר היה נמוך כל כך מהמבוקש, צילום: אי פי איי רוסיה 2018. לא פיפ"א ולא הרשתות הסבירו כיצד קרה שהמחיר היה נמוך כל כך מהמבוקש | צילום: אי פי איי רוסיה 2018. לא פיפ"א ולא הרשתות הסבירו כיצד קרה שהמחיר היה נמוך כל כך מהמבוקש, צילום: אי פי איי

הרשתות - Sport 2, קונסורציום של ערוץ 1 Rossiya שהיא חלק מענקית הטלוויזיה הממשלתית VGTRK ומאץ' טי.וי שהיא חלק מזרוע התקשורת של ענקית הגז גזפרום, יחלקו את שידור 64 המשחקים בטורניר.

מאץ' טי.וי שנוסדה ב-2015 תשדר לראשונה את משחקי המונדיאל, בעוד שערוץ 1 ו- Rossiya שידרו במשותף את כל אירועי הספורט המרכזיים בשני העשורים האחרונים.

לא פיפ"א ולא הרשתות הסבירו כיצד קרה שהמחיר היה נמוך כל כך מהמבוקש. עם זאת, כשהמחיר פורסם לראשונה בתחילת 2017, המומחים ציינו כי הוא אינו ריאלי, שכן הרשתות הרוסיות שילמו 40 מיליון דולר בלבד עבור זכויות השידור למונדיאל הקודם שנערך בברזיל.

באפריל טען שר הספורט פאבל קולובקוב שרוסיה נחושה להשיג עסקה טובה יותר לרשתות. "זה יהיה תהליך ארוך של מו"מ מול פיפ"א", אמר בשעתו.

בהמשך ציין ויטאלי מוטקו, סגן ראש הממשלה ונשיא התאחדות הכדורגל הרוסית, כי רשתות הטלוויזיה הרוסיות לא מוכנות לשלם מעל 40 מיליון דולר עבור הזכויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות