אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפזר את ההשקעה: פיוניר ממליץ על חמש מניות מחמישה מגזרים שונים צילום: שאטרסטוק

המלצות 2018

מפזר את ההשקעה: פיוניר ממליץ על חמש מניות מחמישה מגזרים שונים

בית ההשקעות מצטרף לפרויקט השנתי של "כלכליסט", וצופה בין היתר שנה טובה לישראמקו מענף האנרגיה, לסודהסטרים ממגזר המים המוגזים ולבנק לאומי

01.01.2018, 14:56 | אמיר רוזנבאום

פיזור ענפי – זוהי הבחירה של פיוניר, שמצטרף בפעם הראשונה לפרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט". כל אחת מהמניות עליהן ממליצים כלכלני בית ההשקעות, שמואל בן אריה ועידן יאול, לקראת 2017 לקוחה ממגזר פעילות אחר – אנרגיה, פיננסים, המים המוגזים, סיעוד ובנקאות. בכל הקשור לאג"חים, פיוניר מביע אמון בעיקר בחברות העוסקות בנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

 

מניות מומלצות לשנת 2018

ישראמקו. תשואה ב-2017: מינוס 10%

מכל חברות הגז, ישראמקו מספקת למשקיעים חשיפה יציבה לסקטור תוך קבלת דיבידנד קבוע וגבוה. החברה נהנית כבר כיום מתזרים מזומנים ממאגר 'תמר' שהופך אותה לרווחית ואף מחלקת דיבידנדים . השקעה בישראמקו מאפשרת למשקיעים להיחשף לסקטור הנפט-גז תוך נטרול הרבה מאוד מהסיכונים הקיימים בהשקעה ישירה בשותפות גז. 

מאגר תמר, צילום: יח"צ מאגר תמר | צילום: יח"צ מאגר תמר, צילום: יח"צ

לפרויקט ההמלצות המלא של "כלכליסט" לשנת 2017 לחץ כאן

דנאל כ"א. תשואה ב-2017: 41%

חברת השירותים מכירה היטב את התחומים בהם היא פועלת (סיעוד, משאבי אנוש), יכולה למדוד בצורה טובה את הביצועים שלה ומנסה לגדול ע"י כניסה לתחומי פעילות בהם לא היתה קודם לכן, כגון מכרזי דיילים ברכבת ישראל ומכרז למשגיחי כשרות בבסיסי צה"ל. לחברה יתרון תחרותי בולט בפעילות מול גופים ממשלתיים, זכייה במכרזים ובניהול כמויות אדם גדולות. החברה פועלת בתחום בו לא צפויה בטווח הקרוב כניסה של מתחרה שיכול לשנות את הסביבה העסקית לרעה. להיפך, שיפור בכיסוי הביטוח הסיעודי ומתן שעות רבות יותר למטופלים יסייע, כנראה, לחברה להגדיל פעילות זו.

סודהסטרים. תשואה ב-2017: 58%

הפוטנציאל הגלום בשוק הענק של החברה, המים המוגזים, ימשיך לדחוף קדימה את החברה והטרנד הבריאותי ברחבי העולם רק ילך ויתגבר. נקודת הזמן הנוכחית היא קריטית לחברה שתנסה לחדור לכמה שיותר בתים ולייצר נאמנות של הלקוחות רגע לפני שתחרות אמיתית תגיע. המניה מתומחרת במכפילים נדיבים על התחזיות לשנת 2018, אך להערכתנו, ייתכן ותחזיות אלו עדיין שמרניות ועשויות לעלות.

מפעל סודהסטרים מפעל סודהסטרים מפעל סודהסטרים

אלביט. תשואה ב-2017: 24%

אלביט היא חברה דפנסיבית המנוהלת בצורה שמרנית ומציגה פוטנציאל צמיחה וצבר עתידי מבטיחים. ליבת העסקים בה ממוקדת החברה מעמידה אותה בעמדה מצויינת להשגת ביצועים עודפים על התעשיה, כפי שידעה לעשות בשנים האחרונות. אלביטנסחרת כיום במחיר גבוה וזאת ניתן לראות ממכפיל הרווח של החברה שעומד על כ-24. עם זאת, בהשוואה לחברות מהתחום הביטחוני בעולם ניתן לראות כי המכפיל בהחלט סביר. יתרה מכך, ניתן לציין כי כל הסקטור עבר התרחבותמכפילים,במיוחד לאחרבחירתושלטראמפ לנשיאות ארה"ב. נראה כי המגמה החיובית של תקציבי הביטחון בעולם תמשיך לספק לחברה רוח גבית.

בנק לאומי. תשואה ב-2017: 35%

בנק לאומי הינו קבוצת הבנקאות הגדולה והותיקה בישראל. לבנק עודפי הון המאפשרים לו להגדיל את חלוקת הדיבידנד, כך שהבנק יוכל לספק לבעלי המניות תשואת דיבידנד נאה של כ-4.5% בשנת 2018. הבנק מציג תשואה גבוהה על ההון ונסחר מעט מתחת להון העצמי שלו. כמו כל הבנקים, גם לאומי ממשיך לשפר את התוצאות ולהגדיל את הרווח המייצג. הגידול ברווח נובע מהתייעלות ושיפור מרווח האשראי. לאומי ממשיך לשמור על הפרשות נמוכות להפסדי אשראי. לדעתנו, יש לשמור על חשיפה לסקטור הבנקים בארץ וההחזקה בבנק לאומי נראית לנו עדיפה על פני הבנקים האחרים.

 

אגרות חוב מומלצות לשנת 2018

 

גירון אג"ח ד'

החברה מציגה יחסים פיננסים מקבוצת ה-A ונזילות וגמישות פיננסית טובה. הישענות החברה על מימון באמצעות אג"ח בלבד ללא חוב בנקאי מאפשרת קיום נכסים לא משועבדים בהיקף מאוד מהותי (כ- 950 מיליון שקל) ומהווה "כרית ביטחון" למקרה של מצוקת אשראי בשוק ההון.

 

גב ים אג"ח ח'

החברה נמצאת בימים אלו במהלך השקעות די מסיבי בהיקף של כ-700 מיליון שקל בשנים הקרובות. בהיבט הפיננסי, אחד היתרונות הגדולים של החברה הינו העובדה שכ-85% משווי נכסי הנדל"ן (6.2 מיליארד שקל) אינו משועבד. יתרות נזילות גבוהות ונגישות גבוהה לשוק ההון יעזרו לחברה להתמודד עם צרכי החוב, ההשקעה ואף המשך חלוקת דיבידנדים נאים לבעלי המניות ובראשם נכסים ובניין מקבוצת אלשטיין.

בניין גב ים הרצליה פיתוח בניין גב ים הרצליה פיתוח בניין גב ים הרצליה פיתוח

אבגול אג"ח ד'

לחברה מספר יתרונות שיווקיים בולטים: אמינות ואיכות וגמישות תפעולית מול הלקוחות, מוצרים קלים ונוחים המייצרים פסולת מועטה, הלקוחות הסופיים (ההורים של הילדים או המבוגרים הזקוקים לחיתולים) רוצים מוצרי פרימיום ומוכנים לשלם עליהם. בנוסף, ביטול מגבלת הילד היחיד בסין והגידול בתוחלת החיים תורמים לפוטנציאל הגידול העתיד של החברה. שוק היעד של החברה צומח בכ-5.9% לשנה, שוק החיתולים לתינוקות ב-5.5% ושוק החיתולים למבוגרים צומח בכ-7%-9%.

בית הזהב אג"ח ג'

חברת בית הזהב הינה חברת דיור מוגן ותיקה הפעילה בעיקר בישראל ומחזיקה בשני נכסים מהותיים וייחודיים במיקומם (יד אליהו בתל אביב והרצליה פיתוח) ונהנים מרמת ביקוש גבוהה.בנוסף, החברהפעילה בתחום בתי האבות הסיעודיים ביחד עם חברת רבד של יגאל אהובי (חלק החברה 50%). הנכס ביד אליהו צפוי לעבור בשנתיים הקרובות מתיחת פנים משמעותית המשתלבת בתוכנית הפיתוח של הרחובות הסמוכים וכוללת גם מספר פרויקטיפינוי-בינוי גדולים, הצפויים לשפר את חזות הנכס ולתרום להמשך הגידול בביקושים לדירות בנכסי החברה. 

בית הזהב הרצליה בית הזהב הרצליה בית הזהב הרצליה

יוניטרוניקס אג"ח 4

יוניטרוניקס הינה חברה ותיקה בתחום מכירת בקרים ובבניית מערכות לוגיסטיות מורכבות. תחום ההכנסות והרווחיות העיקרי של החברה הינו תחום המוצרים שבו פועלת החברה באמצעות כ-156 מפיצים בכל העולם. תחום זה אחראי להכנסות שנתיות של מעל 100 מיליון שקל בשנה, עם רווחיות גולמית של כ-24 מיליון שקל בשנה. לפני כשלוש שנים סיימה החברה סבב השקעות בפיתוח בקרים חדישים אשר את פירות ההשקעה החלה החברה לקצור בשנת 2015. בנוסף, החברה נחשבת לאחת המובילות בפיתוח מחסנים ומערכות שינוע אוטומטיות המתבססות על בקרי ומוצרי החברה. התחום המהווה את עיקר הפוטנציאל העסקי של החברה הינו תחום פיתוח פתרונות החנייה, המבוסס גם הוא על הידע, הטכנולוגיה והניסיון שנצברו בשני תחומי הפעילות שהוזכרו לעיל.

תיק השקעות ממולץ לשנת 2018

• 35% אג"ח ממשלתי– מח"מ 3-4 שנים במבנה סינטטי של צמוד קצר עד שנתיים בשילוב אג"ח ממשלתי שקלי ארוך במח"מ של כ-7 שנים

• 25% אג"ח קונצרני צמוד בדירוגי A ומעלה – מח"מ 3-4 שנים עדיפות לבסיס הצמדה שקלי

• 5% אג"ח קונצרני לא מדורג – מח"מ 3-4 שנים

• 10% אג"ח קונצרני חו"ל מגודר למטבע – דגש על אג"ח אמריקאיות לאור התשואות הגבוהות יחסית באפיק,מח"מ 3-4 שנים.

• 11% מניות מהשוק המקומי

• 6% מניות מהשוק בארה"ב בדגש על חברות פיננסיות

• 4% מניות מהשוק של האיחוד האירופי בדגש על חברות פיננסיות

• 2% מניות משווקים מפותחים גדולים כגון יפן ואנגליה, עדיפות לרכישת מדדים.

• 2% מניות משווקים מתעוררים עדיפות לרכישת מדדים.

הערכות לשנת 2018

• דולר - 3.75 שקלים

• יורו - 4.05 שקלים

• ת"א 35 - פלוס 8%

• ת"א 125 - פלוס 7%

• דאו ג'ונס - פלוס 5%

לפיוניר אין עניין אישי ביחס לאמור בכתבה. האמור אינו מהווה תחליף לניהול ו/או שיווק השקעות אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות