אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עשור, אושרה תוכנית רובע 3 בתל אביב צילום: עמית שעל

חשיפת כלכליסט

אחרי עשור, אושרה תוכנית רובע 3 בתל אביב

מעתה עשרות פרויקטים, הכוללים תוספת קומות או הריסה ובנייה מחדש, צפויים לקבל היתרים במסלול מהיר וללא התנגדויות. העירייה תוכל לגבות ממוכרי דירות ברובע 3 היטלי השבחה על הזכויות הנובעות מהתוכנית

01.01.2018, 16:44 | אמיתי גזית

יותר מעשור מאז יצאה לדרך, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה נתנה תוקף לתוכנית רובע 3 בתל אביב. התוכנית מתפרשת מהים במערב ועד לרחוב אבן גבירול במזרח ומרחובות בן-ציון ומרמורק בדרום ועד לנחל הירקון בצפון בתל אביב קיבלה תוקף בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

מעתה עשרות פרויקטים, הכוללים תוספת קומות או הריסה ובנייה מחדש, צפויים לקבל היתרים במסלול מהיר וללא התנגדויות. בנוסף, העירייה תוכל לגבות ממוכרי דירות ברובע 3 היטלי השבחה על הזכויות הנובעות מהתוכנית, שעלותם המשוערת תהיה מאות אלפי שקלים.

מאז החלה העירייה לקדם את התוכנית, כאמור לפני כ-10 שנים, היא עברה תמורות ושינויים בעקבות התנגדויות. לפני כחודש נחשף לראשונה ב"כלכליסט" כי התוכנית הושלמה ותקבל תוקף.

ת"א. מבט מלמעלה, צילום: עמית שעל ת"א. מבט מלמעלה | צילום: עמית שעל ת"א. מבט מלמעלה, צילום: עמית שעל

בשנים האחרונות מקדמת עיריית תל אביב 4 תוכניות, תחת הכותרת הכללית "תוכנית הרובעים". לכל רובע בעיר הוכנה תוכנית ייעודית שנועדה לאפשר את התחדשותו, תוך שמירה על אופי הסביבה, ופישוט הליכי התכנון. את התוכניות לרובע 4, ו-3 החלה העירייה לקדם כבר לפני עשור, והם הופקדו בנובמבר 2012. בתקופת ההפקדה התוכנית נחשפת לציבור הרחב והוא מוזמן להגיש התנגדויות במטרה לשנות סעיפים בתוכנית.שתי התוכניות הללו גררו מאות התנגדויות שנשמעו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

האדריכלית שרי קלאוס, ששמשה חוקרת להתנגדויות פרסמה באפריל 2014 את מסקנותיה. בעקבות דו"ח החוקרת הוגשו התנגדויות למועצה הארצית לתכנון ובנייה שהיא מוסד התכנון העליון, וגם המוסד הזה פרסם את החלטותיו בחוברת עבת כרס. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב היתה צריכה להטמיע את החלטות החוקרת והמועצה הארצית בהוראות המתוקנות של התוכנית. כאמור ההליך לעדכון תוכנית לרובע 3 הושלם רק בימים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
חוצפה של העיריה
גביית הטל השבחה על מכירת דירה באיזור של רובע 3 היא חוצפה. אני מבין את גבייתו מדירה שנהנתה מההשבחה כי בוצעה בה תמ״א 38 או שהבנין שופר. מה לגבי מוכרי דירות בבנין שלא עשו בו דבר ויתכן וגם לא יעשו בו דבר עוד שנים רבות. מה פתאום לשלם מס על פוטנציאל להשבחה. זן חוצפה. זה לא הוגן. זה טיפשי, כי זה יגרום ליקור הדירות. המוכר, בצדק, ידרוש מהקונה לשלם את המס הזה.
דורון  |  03.01.18
5.
אשה נפטרה בפתח תקווה בגלל ההליך התכנוני המסוכן תמ"א 38 א' הוספת קומות על דירות ישנות
שלום רב לכם. אנחנו מפנים את תשומת לבכם לעצומה ביטול ההליך התכנוני המסוכן תמ"א 38 א' הוספת קומות על דירות ישנות. אשה נפטרה בפתח תקווה בגלל הליך תכנוני מסוכן זה. מדובר בפיקוח נפש. אנחנו מבקשים מכם לחתום על עצומה זו ולהפיץ אותה. בברכה, יעל ויצחק בלכמן, רו"ח
יעל ויצחק בלכמן  |  01.01.18
לכל התגובות