אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשים השקעת נדל"ן בחו"ל? תשכחו מלונדון, פריז הפכה ליעד החם צילום: knight frank

מחפשים השקעת נדל"ן בחו"ל? תשכחו מלונדון, פריז הפכה ליעד החם

מדיניותו הפרו-עסקית של הנשיא מקרון וחוסר הוודאות בבריטניה הזניקו השנה ב-12% את מחירי דירות היוקרה בפריז. עם זאת, המחירים עדיין רחוקים מהשיאים שנרשמו רק לפני חמש שנים וייתכן שזה הזמן לקנות

01.01.2018, 23:01 | שירות כלכליסט
שילוב של מספר גורמים, בראשם מחירים שרחוקים מהשיא, המדיניות של הנשיא עמנואל מקרון וחוסר הוודאות בבריטניה הפכו את צרפת בכלל ואת בפריז בפרט ליעד הנחשק החדש של משקיעי הנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

בתקופה האחרונה יותר ויותר משקיעים זרים וצרפתים עשירים, נפרדים לשלום מבתיהם בלונדון ובבריסל לטובת רכישת נכסים בעיר האורות, זאת על רקע גל אופטימיות ששוטף את המדינה.

העניין המחודש בנדל"ן הפריזאי מוריד את היצע דירות היוקרה לשפל היסטורי ובמקביל מעלה את המחירים שמתקרבים בחזרה לרמות שנרשמו לפני המשבר הפיננסי. לפי הערכות סוכני הנדל"ן והכלכלנים, השווי של הבתים בצרפת ימשיך לעלות בשנתיים הבאות. כך שאם במקרה יש לכם נכס בצרפת עדיף שתמתינו עוד שנה לפחות לפני שתנסו למכור אותו. באותה מידה, אם אתם מחפשים לקנות זה הזמן, לפני שהמחירים יזנקו עוד. נכון לדצמבר, מחירי דירות היוקרה בפריז עלו בשיעור שנתי ממוצע של 12%. בסוכנות הנדל"ן "פרנק נייט" מעריכים כי השנה המחירים יעלו ב-9% נוספים.

למכירה דירה בפריז ב-4.4 מיליון יורו, צילום: knight frank למכירה דירה בפריז ב-4.4 מיליון יורו | צילום: knight frank למכירה דירה בפריז ב-4.4 מיליון יורו, צילום: knight frank

"מקרון הביא עמו אוויר לנשימה"

לדבריו של רודי אריס מפרנק נייט, אחת הסיבות לתחייה הזו בשוק נדל"ן המגורים הצרפתי קשורה לבחירתו לנשיאות של עמנואל מקרון במאי האחרון. לדבריו, המדיניות הפרו-עסקית שהוא מקדם לאחר חמש שנים תחת שלטונו של הנשיא הסוציאליסט פרנסואה הולנד, מושכת יזמים, חברות – בייחוד ממגזר הטכנולוגיה – ומשקיעים עשירים שחזרו למדינה בכמויות גדולות בששת החודשים האחרונים. "הוא הביא עמו אוויר לנשימה ושינה בין לילה את התחזית לגבי הכלכלה", מסביר אריס.

בסוכנות דניאל פיו, השייכת לזרוע הנדל"ן של כריסטי'ס אינטרנשיונל, מציינים כי גל של קונים אמריקאים, בייחוד מעמק הסיליקון, נמשך לתעשיית הטכנולוגיה המתפתחת של צרפת. "מספר האמריקאים שקונים נכסים בפריז הוכפל בשנה האחרונה", טוענים בסוכנות. "נרשמו השקעות מצד חברות עם תקציבים גדולים מעמק הסיליקון".

למכירה דירה בפריז ב-5.775 מיליון יורו, צילום: knight frank למכירה דירה בפריז ב-5.775 מיליון יורו | צילום: knight frank למכירה דירה בפריז ב-5.775 מיליון יורו, צילום: knight frank

מקרון, שהוגדר כבר כ"נשיא העשירים", אף הבטיח להפחית מסים על נכסי יוקרה. "רוכשי בית שני מעוניינים לנצל את הכרזתו של מקרון להפחית מסים על נכסים", הוסיפה אניק דאושי מאתר הנדל"ן FrenchEntree. לפי התכנית של מקרון, החל זרים מבוססים שמתגוררים בצרפת יהיו פטורים מתשלום מס עושר של עד 1.5% על נכסים בשווי של מעל 1.3 מיליון יורו.

"באותו הזמן פריז מציבה מידה גדולה יותר של יציבות לעומת לונדון, וזה אטרקטיבי ביותר למשקיעים הזרים", הוסיפה. הכוונה שלה היא לברקזיט המתקרב, שנחשב לגורם נוסף המטיב עם שוק הנדל"ן הצרפתי. בשל העזיבה הצפויה של בריטניה את האיחוד האירופי, מספר חברות כבר מיהרו להעביר את המטה האירופי שלהן מבריטניה לצרפת.

בכל מקרה, המחירים אמנם עולים, אך עוד רחוקים מהשיאים שנרשמו רק לפני חמש שנים. כך למשל הרובע ה-16 של פריז, שנחשב לאחד היוקרתיים בעיר, מציע מחירים של 12 אלף יורו למ"ר, לעומת 17 אלף יורו למ"ר ב-2012. בפרנק נייט לדוגמה, מטפלים בדירת 4 חדרים ברובע ה-16 שמוצעת למכירה עבור 14,400 יורו למ"ר, סכום הנמוך כאמור מהתעריפים שהיו נהוגים ב-2012.

פריז אינה היחידה שנהנית מהתעוררות הזו בנדל"ן הצרפתי. סוכני הנדל"ן מדווחים על עלייה בפעילות בקרב הנכסים השווים מעל 10 מיליון דולר באזורים כמו קאן וניס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות