אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק בחוץ, והנחת הסיבים האופטיים הוכפלה

בזק בחוץ, והנחת הסיבים האופטיים הוכפלה

במהלך אוקטובר פטר משרד התקשורת את חברות התקשורת מהעסקת עובדי בזק להנחת התשתית ומאז הכפיל עצמו האורך המצרפי של הסיבים ל-80 ק"מ

01.01.2018, 18:07 | אביב גוטר

הנחת הסיבים האופטיים זינקה בחודשיים האחרונים, כך עולה מנתוני משרד התקשורת לסיכום 2017. לפי הנתונים, מתחילת הרפורמה בתשתיות הנייחות (השוק הסיטונאי) בספטמבר 2016 ועד אוקטובר 2017 מספר הפעולות שעשו חברות התקשורת להנחת סיבים עמד על 88, כאשר האורך המצרפי של הסיבים הסתכם ב־41 ק"מ.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת במהלך אוקטובר, הורה המשרד לחברות התקשורת שהן לא מחויבות להעסיק את עובדי בזק לשם עבודות הנחת התשתית, ולפי הנתונים ההנחיה נשאה פרי -  האורך המצרפי של הסיבים הכפיל את עצמו תוך חודשיים -  כ־80 ק"מ.  

עובדי בזק משבשים את עבודות התשתית של סלקום בראשל"צ (ארכיון), צילום: אביב גוטר עובדי בזק משבשים את עבודות התשתית של סלקום בראשל"צ (ארכיון) | צילום: אביב גוטר עובדי בזק משבשים את עבודות התשתית של סלקום בראשל"צ (ארכיון), צילום: אביב גוטר

ביולי האחרון פורסם דו"ח מבקר המדינה שבדק את מדיניות המשרד ביישום הרפורמה והעביר ביקורת חמורה על הנהלת המשרד והמנכ”ל שלמה פילבר. במקביל במסגרת חקירת רשות ני”ע בפרשת בזק נחקר פילבר, הורחק מהמשרד ולאחר מכן הושעה מתפקידו.

במשרד מתגאים כי במהלך השנה רף המנויים הצורכים אינטרנט באמצעות רפורמת השוק הסיטונאי, לפיה ההתקשרות נעשית מול ספקי תקשורת ששוכרים את התשתית של בזק, חצה את קו חצי מיליון ועלה בהשוואה למספר המצטרפים ב־2016.

עוד עולה מהנתונים כי הכנסות ענף התקשורת ב־2016 ירדו ב־5.5% לעומת השנה שלפניה, בין היתר בשל התחרות הגוברת בטלוויזיה הרב־ערוצית. להערכת המשרד, מגמה זו צפויה להימשך גם ב־2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות