אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד המוביל למנכ"ל אל על: סמנכ"ל הסחר של החברה

המועמד המוביל למנכ"ל אל על: סמנכ"ל הסחר של החברה

גונן אוסישקין הוא המועמד המועדף על ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל חברת התעופה הישראלית, וצפוי לגבור על מנכ"ל חברת התעופה ישראייר אורי סירקיס וסמנכ"לית שירות הלקוחות של אל על יהודית גריסארו. ההכרזה צפויה בימים הקרובים

02.01.2018, 07:02 | גולן חזני

סמנכ"ל הסחר של אל על גונן אוסישקין הוא המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל חברת התעופה, כך נודע ל"כלכליסט". אוסישקין הוא המועמד המועדף על ועדת האיתור שהקים דירקטוריון החברה למציאת מחליף למנכ"ל הפורש דוד מימון. אוסישקין, טייס קרב, מנהל מאבק צמוד עם סירקיס על התפקיד, אולם זוכה כאמור ליתרון בועדת האיתור. זו צפויה לקבל את ההחלטה בשבוע הבא.

אוסישקין שמשמש כיום כסמנכ"ל הסחר של החברה מוביל וצפוי לגבור על שני מועמדים אחרים שהגיעו לשלבים הסופיים: יהודית גריסארו סמנכ"לית שירות הלקוחות של חברת אל על, ואורי סירקיס מנכ"ל חברת ישראייר שהוביל את מהלך ההבראה של החברה והעברתה לפסי רווחיות. סירקיס מוביל את חברת ישראייר לרווח דולרי דו־ספרתי ברבעון. את הרבעון השלישי של 2017 סיימה ישראייר עם גידול של 27% במחזור המכירות, גידול של 26% בהיקף הנוסעים ושיפור של 8% ברווח התפעולי.

אוסישקין שהצטרף לאל על ב־2004, מקורב לבעל המניות פיני גינזבורג המחזיק 8% מהחברה. עם כניסתו לחברה שימש כקצין ראשון בצי מטוסי ה־747, לאחר מכן כיהן כעשר שנים בתפקידים ניהוליים שונים, מתוכם שמונה שנים בחטיבת מסחר וקשרים תעופתיים.

 , צילום: סיוון פרג צילום: סיוון פרג'  , צילום: סיוון פרג

ב־2014 מונה אוסישקין לממונה על האסטרטגיה, תכנון וארגון והוביל את עסקת ההצטיידות הגדולה של החברה ברכישת מטוסי הדרימליינר. לתפקיד סמנכ"ל הסחר מונה לפני שנה בחודש דצמבר 2016.

בימים אלו מתקיים משא ומתן אינטנסיבי בניהולו של המגשר עו"ד עמוס גבריאלי, לחתימה על הסכם התייעלות עם טייסי החברה, לקראת כניסת תקנות המנוחה החדשות לתוקף בנובמבר 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות