אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפתחות דרמטית בפרשת השחיתות בה מעורב ח"כ דוד ביטן צילום: מוטי קמחי

התפתחות דרמטית בפרשת השחיתות בה מעורב ח"כ דוד ביטן

ביהמ"ש הוציא צו איסור פרסום על הפרטים. בימים האחרונים פורסם כי מתנהלים מגעים על הסדר טיעון עם משה יוסף, מקורבו של ביטן - שבמסגרתו הוא יעיד על חלקו בפרשה וירצה 15 חודשי מאסר בפועל

02.01.2018, 14:05 | זוהר שחר לוי

במסגרת החקירה המתנהלת בפרשת השחיתות המכונה תיק 1803 נרשמה היום (ג') התפתחות דרמטית האסורה בפרסום. לא ניתן לפרט מעבר לכך.

בתחילת חודש דצמבר נעצרו מעורבים רבים בפרשה, בהם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חברו הקרוב של ביטן משה יוסף, יזם הנדל"ן דרור גלזר, בכירים נוספים בעיריית ראשל"צ וכן אנשי עסקים ובני משפחת ג'רושי מרמלה.

קראו עוד בכלכליסט

החשד המרכזי בפרשה הוא כי ניתנו כספי שוחד וטובות הנאה לח"כ דוד ביטן ולבכירים בעיריית ראשון לציון וזאת בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים הן בראשל"צ והן בערים נוספות. חשוד מרכזי בפרשה הוא מקורבו של ביטן, משה יוסף, כשלפי החשד הוא שימש כ"איש הכספים" של ביטן וכצינור שדרכו עברו לכאורה כספי השוחד.

יוסף, המיוצג על ידי עוה"ד אילן סופר וגלית רוטנברג, שהה במעצר ימים ארוכים בתנאים קשים לגרסת סנגוריו. במקביל נחקרו גם קרובי משפחתו ונתפסו נכסים שלו הרשומים על בני משפחתו, זאת כחלק מלחץ שהופעל עליו לחתום על הסכם עד מדינה. הוא מוסר כעת עדות במשרדי להב 433.

ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר (ארכיון), צילום: יריב כץ ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר (ארכיון) | צילום: יריב כץ ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר (ארכיון), צילום: יריב כץ

בימים האחרונים דווח כי במסגרת מגעים לחתימה על הסדר טיעון עם המשטרה יעיד יוסף על חלקו בפרשה, ירצה 15 חודשי מאסר בפועל וישלם קנס כספי שיכלול גם את כספי המס שהוא חייב למדינה בגובה של למעלה מ-3 מיליון שקל. במקביל פורסם כי גם בין חשוד נוסף - יזם הנדל"ן גלזר לבין המשטרה מתנהלים מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה בתמורה למאסר של עד תשעה חודשים.

בימים האחרונים פנו חוקרי להב 433 לבית המשפט וביקשו להאריך את תנאי השחרור של המעורבים שנעצרו בפרשה, בהם דב צור, משה יוסף ואחרים. בעניינו של צור ביקשה המשטרה להרחיקו ממוסדות העירייה שבה הוא מכהן כראש עיר למשך חמישה חודשים נוספים.

"המשטרה קידמה את החקירה בצורה נמרצת ומשמעותית, חרף ריבוי המעורבים בפרשה", כתבו נציגיה לבית המשפט. "ביצעה פעולות חקירה משמעותיות וביססה מסקנות המחזקות את החשדות כנגד החשודים".

במקביל, החליטה היום המשטרה שלא לבקש להאריך עוד את מעצר הבית של הקבלן בני עוזיאל, והוא אינו נתון עוד תחת הגבלות, פרט להרחקה זמנית ממשרדי עיריית ראשון לציון. פרקליטיו, עוה״ד קובי ואורי גולדמן, טענו כבר עם מעצרו, כי שמו של עוזיאל שורבב לפרשה ללא כל הצדקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות