אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מזהירה: מכשירי OnePlus מרגלים אחר המשתמשים צילום: ניצן סדן

גוגל מזהירה: מכשירי OnePlus מרגלים אחר המשתמשים

ענקית הטכנולוגיה טענה שיצרנית המובייל הסינית שתלה תוכנה זדונית בעדכון מערכת ההפעלה של המכשירים; זאת, רק חודשיים לאחר שהודתה וואן פלוס בהפעלת אפליקציית ריגול חשאית

02.01.2018, 15:28 | יואב סטולר

גוגל הזהירה את משתמשי וואן פלוס מפני פעילות זדונית של אחת האפליקציות שמותקנת בדגמי OnePlus 3 ו-OnePlus 3T. ענקית הטכנולוגיה הודיעה כי אפליקציית FactoryMode, שהותקנה במכשירים שעודכנו לגרסה 8 של אנדרואיד, מכילה קוד שמנסה לעקוף את האבטחה המובנית של מערכת ההפעלה.

קראו עוד בכלכליסט

וואן פלוס כבר נתפסה בעבר בריגול אחר משתמשיה; למעשה, אפליקציית FactoryMode עצמה הושקה כתחליף ליישום שהוכח שאוסף מידע משתמשים באופן חשאי: בנובמבר 2017 נודע כי אפליקציית EngineerMode, כלי תוכנה של וואן פלוס, איפשר לחברה להתקין על מכשירי המשתמשים כלי מעקב חיצוניים ללא ידיעתם, אשר הופעל כברירת מחדל.

מכשיר הוואן פלוס 3, צילום: oneplus.net מכשיר הוואן פלוס 3 | צילום: oneplus.net מכשיר הוואן פלוס 3, צילום: oneplus.net

היישום אסף מספרי טלפון, רשימות אפליקציות, מידע על רשתות WiFi ועוד. קרל פיי, מנכ"ל וואן פלוס, התחייב לנטרל את יכולת הריגול של EngineerMode והתנצל על פעולת היישום. ואולם, טרם התקבלה התייחסותה של וואן פלוס לאזהרה של גוגל.

  

בשנים האחרונות הפכה OnePlus לפופולרית מאוד בשווקים שונים, בהם ישראל. זאת, בשל התמקדותה בסמארטפונים זולים יחסית שזכו לביצועים ויכולות רבות שמאפיינים מכשירי דגל. ואולם, פרשות הפגיעה בפרטיות מהוות מקל בגלגלי היצרנית הסינית, שמנסה לפרוץ למערב - היכן שלא מסתכלים בעין יפה על ניסיונות ריגול בוטים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות