אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הנפקת עדיקה: הבנק משחרר מעט אשראי לגולף צילום: דנה קופל

לקראת הנפקת עדיקה: הבנק משחרר מעט אשראי לגולף

קבוצת האופנה קיבלה עוד חמצן מהבנק המממן את פעילותה, לפחות עד סוף מרץ. גולף מתכננת הצעת מכר במסגרת הנפקת עדיקה - דבר שעלול לפגוע ברשת בהמשך הדרך

03.01.2018, 07:48 | יניב רחימי

הסכם האשראי של גולף עם הבנק המממן את פעילותה עבר אתמול תיקון נוסף. במסגרת התיקון הוארכו מסגרות האשראי ומוחזר חוב לזמן קצר. הבנק המממן לא סגר לגולף את ברז האשראי, אך מקפיד לשמור על אשראי בטפטופים, כשמידת הזהירות והחשדנות עדיין ניכרת.

הבנק מחכה לשתי התפתחויות שצפויות לקרות ברבעון הראשון של 2018. האחת ודאית - פרסום הדו"חות הכספיים ל־2017; והשנייה פחות - התקדמות במהלך ההנפקה של עדיקה. 

קראו עוד בכלכליסט

מסגרות האשראי של גולף לטווח הקצר - אחת של 35 מיליון שקל והשנייה של 30 מיליון שקל - הוארכו כך שגולף רשאית לנצל אותן עד 31 במרץ 2018. כל סכום שיימשך מאותן מסגרות אשראי יכול לשמש רק לפעילות השוטפת של גולף. בסוף הרבעון השלישי ניצלה חברת האופנה רק 8.5 מיליון שקל מתוך מסגרות האשראי בהיקף כולל של 65 מיליון שקל.

בנוסף, עם תחילת השנה האזרחית החדשה, התאגיד הבנקאי המממן העמיד לרשות גולף הלוואה חדשה של 40 מיליון שקל לתקופה של שלושה חודשים, שמועד פירעונה הסופי יחול ב־31 במרץ השנה. ההלוואה החדשה למעשה ממחזרת חוב ישן של גולף בסכום ובתנאים זהים.

ביוני 2017 השלימה גולף שתי הקצאות פרטיות של מניות בשיעור של 15% מהחברה, שהזרימו לקופתה כ־38 מיליון שקל. גיוס ההון שיפר את מבנה המאזן של גולף ותרם לחיזוק מצבה הפיננסי של החברה. שלושת המשקיעים שלקחו חלק בהצעות הפרטיות הם חברות מקבוצת כלל, קרן הגידור אלטשולר שחם נץ, והמשקיע הפרטי יצחק טרגן.

ההצעות הפרטיות בוצעו במחיר של 5.75 שקלים למניה, ושיקפו הנחה של 9.9% על מחיר המניה בבורסה באותה העת. נכון להיום מניית גולף נסחרת בשער של 5.16 שקלים - מחיר הנמוך ב־10% מזה שבו בוצעה הקצאת המניות.

גולף הציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2017 שיפור ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. אבל למרות צמיחה של 5.4% בסעיף ההכנסות, הרשת עדיין רשמה הפסד תפעולי בסכום של 5.6 מיליון שקל. נקודת האור בתוצאותיה העסקיות של גולף היא הפעילות של עדיקה, המפעילה זירה מקוונת למכירה באינטרנט, ושאחראית לצמיחה בהכנסות של גולף בתחום אופנת ההלבשה.

בסוף השבוע שעבר הגישה עדיקה לרשות ניירות ערך טיוטה ראשונה של תשקיף הנפקה ראשונה לציבור (IPO). לפי הדיווח

של גולף, מדובר בתשקיף הכולל גם הצעת מכר, כך שייתכן שלפחות חלק מתמורת ההנפקה הנרקמת של עדיקה יגיע לקופתה של גולף. ייתכן שזה מה שעומד מאחורי האסטרטגיה של הבנק, לממן את גולף עם אשראי לטווח הקצר, שיוחזר באמצעות התמורה המצעת המכר בהנפקה הצפויה של עדיקה.

הצעת מכר של מניות עדיקה על ידי גולף היא מהלך שיתרום לחיזוק מבנה המאזן של גולף בטווח הקצר, אבל יקטין את שיעור האחזקה שלה בנכס שאחראי לצמיחתה ויפגע בפוטנציאל הצמיחה שלה בטווח הבינוני והארוך. 

עדיקה, צילום: רפי דלויה עדיקה | צילום: רפי דלויה עדיקה, צילום: רפי דלויה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות