אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנוסע בריינאייר נמאס להמתין במטוס אז הוא יצא דרך דלת החירום צילום: בלומברג

לנוסע בריינאייר נמאס להמתין במטוס אז הוא יצא דרך דלת החירום

נוסעי טיסת ריינאייר שיצאה למלאגה לאחר עיכוב של שעה בלונדון נדרשו גם להמתין בשדה הספרדי עד לקבלת אישור יציאה - לאחר שעברה חצי שעה בחר אחד הנוסעים לצאת דרך דלת החירום שמעל לכנף

03.01.2018, 11:20 | שירות כלכליסט

אף שנוסעי טיסות הלואוקוסט אמורים לקחת בחשבון עיכובים לא מתוכננים - יש את אלה שמתקשים לקבל זאת בהבנה. נוסע ריינאייר שסף הסבלנות שלו היה כנראה קצר במיוחד החליט לעשות מעשה ולצאת מהמטוס החונה, ללא אישור כמובן – דרך הכנף.  

קראו עוד בכלכליסט

הסיפור החל בטיסת ריינאייר בקו לונדון-מלאגה בראש השנה (האזרחית). המראת המטוס משדה התעופה הבריטי סטנסטד התעכבה בשעה – ולאחר שנחתה במלאגה בשעה 11 בלילה נאסרה יציאת הנוסעים מהמטוס, שנאלצו להמתין עד למתן האישור.

חצי שעה של המתנה הספיקו לאחד מהם, נוסע בן 57 בעל אזרחות פולנית. הנוסע הודיע שהוא אינו מתכוון להמשיך לחכות ולתדהמת יתר הנוסעים ואנשי הצוות פתח את דלת החירום הסמוכה לכנף ויצא החוצה (כשהוא זוכר לאסוף את מטען היד שלו כמובן).

הנוסע המתוסכל הסתפק ככל הנראה במחאה הפגנתית שלו, ובשלב זה התיישב על כנף המטוס. רק לאחר קריאות שכנוע ואיומים מצד אנשי צוות הקרקע הסכים לחזור חזרה למטוס. שם הוחזק עד למעצרו על ידי משטרת הנמל.

"הנוסע הזה החליט שהוא אינו מתכוון להמתין יותר, הוא הפעיל את דלת החירום ואמר - 'אני יוצא דרך הכנף'. זה היה הזוי, הוא ישב לאורך זמן די ממושך על הכנף עד שהצוות הצליח לשלוח אותו חזרה פנימה", סיפר אחד הנוסעים בטיסה.

דובר מטעם ריינאייר מסר "ההפרה של כללי הביטחון בשדה התעופה אירעה לאחר הנחיתה בשדה התעופה של מלאגה ב-1 בינואר. משטרת הנמל עצרה באופן מיידי את הנוסע ובשל העובדה כי מדובר בהפרה של החוק הספרדי העניין מטפל על ידי הסמכויות בספרד".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות