אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי הוד השרון נגד תוכנית המתאר העירונית: "משלשת את העיר ללא פתרונות תחבורה" צילום: נמרוד גליקמן

תושבי הוד השרון נגד תוכנית המתאר העירונית: "משלשת את העיר ללא פתרונות תחבורה"

ועד פעולה הכולל כ-400 תושבים טוען כי החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה שלא לתת להם לערור היא חלק ממגמה כללית של השתקה והסתתרות מאחורי סיסמאות. התושבים מפרטים בעתירתם את המחסור במתן מענה לפקקים שכבר עכשיו מאפיינים את העיר, באי מתן מענה לפתרונות תחבורה ציבורית ובתכנון לקוי של השטחים הפתוחים

03.01.2018, 11:35 | נמרוד בוסו

ועד הפעולה של תושבי הוד השרון הכולל כ- 400 תושבים, הגיש בשבוע שעבר עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בלוד על החלטת יו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז מרכז שירה ברנד, לדחות את בקשתם לערור למועצה הארצית לתכנון ובנייה נגד תוכנית המתאר העירונית. התוכנית שאושרה בחודש יולי משלשת את גודל העיר, תוך שהיא מוסיפה לה פוטנציאל לבנייה של עשרות אלפי יחידות דיור.

בעתירתם מבקשים התושבים מבית המשפט לבטל את החלטת יו"ר הוועדה המחוזית, ולאפשר להם להגיש ערר על ההחלטה לאשר את התוכנית לאור הפגמים שלטענתם נפלו בהליך שמיעת ההתנגדויות. עוד הם דורשים להחזיר את התוכנית לשלב שמיעת ההתנגדויות, תוך מינוי חוקר והזמנת כל המתנגדים להציג את ההתנגדויות בפניו. במקביל, הגישו התושבים בקשה דחופה למתן צו ביניים שימנע מהוועדה המחוזית לפרסם את התוכנית למתן תוקף עד לסיום ההליכים בעתירה.

הוד השרון, צילום: עמית שעל הוד השרון | צילום: עמית שעל הוד השרון, צילום: עמית שעל

עוד נטען בעתירה כי נראה שההחלטה שלא לתת רשות לערור היא חלק ממגמה כללית של השתקה, בלימת ביקורת ושיח ציבורי, הסתתרות מאחורי סיסמאות בדבר, "יצירת מלאי תכנוני" ומתן הבטחות שלא ניתן לממש בדבר פתרונות תחבורה - שאין להם כל התכנות או שמימושם רחוק מאוד וכל קשר בינו לבין לוחות הזמנים של התכנון רופף אם בכלל קיים. בעתירה מפרטים התושבים את המחסור במתן מענה לפקקים שכבר עכשיו מאפיינים את העיר, באי מתן מענה לפתרונות תחבורה ציבורית ובתכנון לקוי של השטחים הפתוחים.

את העתירה המנהלית הגישו בשם התושבים עוה"ד ענת בירן ואינה טל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות