אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות תשקול להעמיד לדין סוחר לשעבר בפסגות על תרמית בני"ע צילום: שאטרסטוק

הפרקליטות תשקול להעמיד לדין סוחר לשעבר בפסגות על תרמית בני"ע

על פי החשד, הסוחר מאור וקסלר גרף רווחים תרמיתיים בהיקף של 700 אלף שקל מביצוע עסקאות מתאומות בין חשבונות פסגות בהם פעל כעושה שוק, לבין החשבון הפרטי של אישתו

03.01.2018, 11:51 | תומר גנון

רשת ני"ע סיימה את חקירת החשד לביצוע עבירות תרמית בני"ע, מרמה והלבנת הון על ידי סוחר בפסגות תעודות סל לשעבר, מאור וקסלר ואישתו.

התיק עבר הבוקר (ד') למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שתשקול אם יש די ראיות להעמיד את השניים לדין.

החקירה נפתחה בחודש מרץ 2017. על פי החשד, במהלך השנים 2016-2013, פעל וקסלר בדרכי מרמה, תוך ביצוע עסקאות מתואמות בין חשבונות פסגות בהם פעל כעושה שוק לבין החשבון הפרטי שלו ושל רעייתו, אנג'לה וקסלר, על מנת להשיא לעצמו רווחים תרמיתיים המסתכמים בהיקף כספי מעל 700 אלף שקל.

בית משפט (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק בית משפט (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק בית משפט (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

על פי הודעת הרשות הבוקר, מניתוח מאפייני המסחר עלה החשד כי וקסלר הזרים הוראות בחשבונות של פסגות. זאת תוך ניצול מעמדו, חופש הפעולה שניתן לו ושיקול הדעת בקבלת החלטות בנוגע לביצוע רכישות ומכירות של תעודות סל ואופציות, במטרה ליצור רווחים לחשבון הפרטי של רעייתו. הכל תוך יצירת מצג שווא לפיו מתנהל מסחר בין צדדים אנונימיים ותוך השפעה מלאכותית על השערים.

בנוסף, על פי החשד, הסתיר וקסלר את פעולותיו על ידי עקיפת הבקרות השונות בפסגות תעודות סל ושיבושן תוך מתן הסברים כוזבים לפעולתו. על פי החשד, פעולות אלו נעשו תוך שיתוף רעייתו, אנג'לה וקסלר, ובמודעותה המלאה תוך יצירת רווחים אסורים לבני הזוג שהוסוו בחשבון שלא על שמו של וקסלר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות