אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: הודו ביטלה עסקה לרכישת טילי ספייק בחצי מיליארד דולר מרפאל צילום: ויקיפדיה

עכשיו זה רשמי: הודו ביטלה עסקה לרכישת טילי ספייק בחצי מיליארד דולר מרפאל

על פי המו"מ שנערך מול משרד ההגנה ההודי כ-1,600 טילי נ"ט מסדרת ספייק היו אמורים להיות מיוצרים במפעל שיוקם על ידי רפאל בהודו, אך מדיניות הממשלה הביאה להעברת החוזה לארגון לחקר ופיתוח הגנה של המדינה

03.01.2018, 13:28 | שירות כלכליסט
עכשיו זה רשמי: הודו ביטלה עסקה בשווי חצי מיליארד דולר לרכישת 1,600 טילים נ"ט מונחים מסדרת ספייק, כך לפי הודעה שפרסמה רפאל. הידיעה אודות ביטול העסקה פורסמה בכלי תקשורת בהודו לפני מספר שבועות. 

טילי ספייק הם בעלי יכולת "שגר ושכח" שיכולים לפגוע במטרות נעות כמו טנקים, ומאפשרים לחייל שירה את הטיל לברוח מהר לתפוס מחסה.

"ברפאל מצרים על ההחלטה ונותרים מחויבים לשיתופי פעולה עם משרד ההגנה ההודי ולעבודה נוספת עם הודו, שנחשבת לשוק חשוב, כפי שעשינו במשך יותר משני עשורים, כדי לספק להודו את המערכות המתקדמות והחדשניות ביותר", נמסר בהצהרת החברה הישראלית.

טיל ספייק נגד טנקים שפותח ברפאל, צילום: ויקיפדיה טיל ספייק נגד טנקים שפותח ברפאל | צילום: ויקיפדיה טיל ספייק נגד טנקים שפותח ברפאל, צילום: ויקיפדיה

לפי המו"מ שערכה הודו עם רפאל, הטילים היו אמורים להיות מיוצרים בהודו במיזם משותף עם קליאני גרופ (Kalyani group), שכבר בנתה מפעל לייצור טילים בסמוך להידראבאד.

אולם בהמשך משרד ההגנה ההודי הודיע כי הוא מבטל את העסקה, זאת במסגרת מדיניות תוצרת הודו שמקדמת הממשלה. לפיכך, החוזה הועבר לארגון לחקר ופיתוח הגנה (DRDO) שבבעלות הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות