אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר אקוניס: "חוק המרכולים הזוי, רוב נבחרי הליכוד ומצביעיו מתעבים אותו" צילום: גיא אסיאג

השר אקוניס: "חוק המרכולים הזוי, רוב נבחרי הליכוד ומצביעיו מתעבים אותו"

שר המדע והטכנולוגיה אמר עוד: "אנחנו מאמינים שכל אחד צריך לחיות על פי דרכו ולא לכפות את אורחות חייו על האחר". הדברים נאמרו במסגרת הסבר שנתן מדוע הקואליציה תמכה בהצעת חוק להעלאת קצבאות הנכים של ח"כ בוקר מהליכוד והפילה הצעה דומה של ח"כ חנין מהרשימה המשותפת

03.01.2018, 13:56 | שחר אילן
שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס מהליכוד אומר ש"רוב גדול מבין מצביעי הליכוד ונבחריו מתעבים את חוק המרכולים", שההצבעה עליו נדחתה לשבוע הבא. אקוניס אמר את הדברים במסגרת ההסבר שנתן מדוע הקואליציה תמכה בהצעת חוק להעלאת קצבאות הנכים של ח"כ נאוה בוקר מהליכוד והפילה הצעה דומה של ח"כ דב חנין מהרשימה המשותפת.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשתי הצעות חוק להעלאת קצבאות הנכים לגובה שכר מינימום. להצעות אין שום משמעות מעשית שכן על שולחן הכנסת יש כבר הצעות חוק להעלאת קצבאות הנכים והממשלה מתכוונת ממילא לבצע את ההעלאה באמצעות הצעת חוק ממשלתית. למרות זאת, בהצעה של ח"כ בוקר תמכו 86 ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת העבודה והרווחה. בהצעה של ח"כ דב חנין תמכו 37 והתנגדו 52.

השר אופיר אקוניס, צילום: גיא אסיאג השר אופיר אקוניס | צילום: גיא אסיאג השר אופיר אקוניס, צילום: גיא אסיאג

ח"כ חנין הגיב להתנגדות הקואליציה להצעה שלו: "אנחנו בכנסת משתדלים להתנהל בצורה עניינית. כאשר מגיעות שתי הצעות זהות אין שום סיבה שהקואליציה תעביר את ההצעה של חברת הקואליציה ותתנגד להצעה של חבר האופוזיציה. הגישה הזו פוגעת בעבודת הכנסת. ההתנהלות שלכם היא ביזיון".

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם הגיב: "לפני שלושה ימים בוועדת הפנים רציתי להחריג את אילת מחוק המרכולים, מי שהתנגד על אותו בסיס זה אתם אז אל תטיפו לנו מוסר." אמסלם התייחס לכך שחלק מסיעות האופוזיציה משכו הסתייגויות שהגישו כדי שהליכוד לא יוכל להשתמש בהן כדי לבצע החרגות מחוק המרכולים.

אקוניס, אמר ביחס לחוק המרכולים ש"אתם התנגדתם להחרגת אילת מטעמים פוליטיים כדי להראות שממשלת הליכוד סוגרת עסקים באילת. אני אומר לכם ששום חוק הזוי לא יסגור את אילת ולא את תל אביב ולא את הרצליה. יש רוב גדול מאוד בקרב מצביעי הליכוד, מתפקדי הליכוד ונבחרי הליכוד שמתעבים את החוק הזה משום שאנחנו מאמינים שכל אחד צריך לחיות על פי דרכו ולא לכפות את אורחות חייו על האחר. אני לא מבקש לפתוח חנויות בבני ברק או בבית"ר עלית. אני מקווה שההסתייגויות שלכם יתקבלו כי הם נכונות, אז למה משכתם את ההסתייגויות שלכם? משיקול פוליטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
חוק המרכולים
אדני השר אל תתן לחברך לגרום לרוב הציבור לסבול בגלל החוק הזה ובגלל איטרסים אתם תעבירו חוק הזוי זה רוב האזרחים נגד וכן רוב המצביעים שלכם לצערי בבחירות הבאות המונים לא יצביעו לכם הנני איש הליכוד ומכעיש מאוד ההתנהלות הזאת שלכם למה אתם לא מכבדים את רוב הציבור בארץ שרוצה לחיות בצורה שבחר ולמה קומץ ולא רוב יחליטו בשביל הרוב בנושא כו חשוב לחלונים שרוצים לקנות או לבלות בימי שבת אנחנו לא מפריעים בנשאי דת ומכבדים את הדת ואת האנשים הדתיים מדוע לא מכבדים אותנו ומכרחים אותנו לשנות את סידרי חינו האם אנחנו הופכים כמו מדינות הזויות מסביבנו קיצונים ולא מכבדים את הבוחרים שבחרו בכם אבל לא לחוקים כאלה שיפגעו בציבור רחב ורב חבל את החשבון לצערי תראו ביום הבחירות בקלפי וחבל.
רמבו  |  03.01.18
לכל התגובות