אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא פיפ"א מבטיח שקיפות ומונדיאל של 48 נבחרות צילום: אי פי איי

נשיא פיפ"א מבטיח שקיפות ומונדיאל של 48 נבחרות

בפיפ"א מציעים להוסיף סיבוב ראשוני של 16 בתים של 3 נבחרות בכל אחד. שתי הנבחרות שיסיימו ראשונות בכל בית יעפילו לסיבוב נוקאאוט, ולאחריו יגיעו שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר והגמר

03.01.2018, 20:58 | שירות כלכליסט
ג'יאני אינפנטינו מתעקש ש-211 הפדרציות החברות בפיפ"א "תומכות לגמרי" בהרחבת המונדיאל ל-48 נבחרות.

קראו עוד בכלכליסט

משמאל: ויטלי מוטקו, שר הספורט הרוסי וג משמאל: ויטלי מוטקו, שר הספורט הרוסי וג'יאני אינפנטינו, נשיא פיפ"א | צילום: אי פי איי משמאל: ויטלי מוטקו, שר הספורט הרוסי וג

אינפנטינו הוא הכוח המוביל מאחורי ההחלטה לשבור את המסורת ולהוסיף 16 מדינות נוספות לטורניר החל מ-2026. הוא מעוניין להפוך זאת להסדר קבוע. "עלינו להיות כוללניים יותר", אמר בכנס שנערך בדובאי.

בפיפ"א מציעים להוסיף סיבוב ראשוני של 16 בתים של 3 נבחרות בכל אחד. שתי הנבחרות שיסיימו ראשונות בכל בית יעפילו לסיבוב נוקאאוט, ולאחריו יגיעו שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר והגמר.

מקור המשיכה של הפורמט החדש, וכן הכוח הפיננסי שלו, הוא שהאלופה עדיין תשחק 7 משחקים בפרק זמן של 32 ימים, בדיוק כפי שקורה בטורניר הנוכחי של 32 נבחרות. עם זאת, הטורניר המורחב יכלול מספר כולל של 80 משחקים לעומת 64 כיום.

"מכיוון שהמונדיאל מוגבל ל-32 נבחרות בלבד, ארה"ב, איטליה וצ'ילה לא הצליחו להעפיל לטורניר הקרוב", התלונן אינפנטינו.

"אם רוצים לעורר את העניין של אנשים בכל מדינה, חייבים לוודא שהיא תעפיל למונדיאל. נניח שצריך לנצח במשחק האחרון במוקדמות והנבחרת נכשלת. המאמן מפוטר, נשיא ההתאחדות תחת אש, והשחקנים סופגים ביקורת עד ספטמבר השנה הברה אז מתחילים שוב המוקדמות".

המונדיאל שיתקיים בקיץ הקרוב ברוסיה ספג מכה לאחר החלטתו של ויטאלי מוטקו להתפטר מראשות הוועדה המארגנת לנוכח ההאשמות על תכנית סימום ממשלתית, ואינפנטינו ניצל את ההזדמנות להעביר מסר חיובי. "אנחנו ננסה להפוך זאת לאירוע חסר תקדים שייזכר לעוד זמן רב", הבטיח.

"הרבה סידורים אורגנו הן על ידי הוועדה המארגנת המקומית והן על ידי פיפ"א כדי להבטיח שיהיה זה טורניר חלק וידידותי לאוהדים. אין צורך להוציא ויזה, אפשר להיכנס למדינה עם תעודת זהות של אוהד (fan ID card) ולזכות בתחבורה בחינם בין הערים המארחות. זו מדינה יפה ויש בה 150 מיליון אנשים שממתינים לארח את האוהדים".

עמוק בתוך נאומו של אינפנטינו הוחבאה גם ההצעה להגביל בעתיד את שכר הבכירים בארגון, כולל שלו עצמו.

"ההשקעה הראשונה שלנו היא להגן על המוניטין של פיפ"א שנפגע קשות מפרשות שחיתות בעבר", הוסיף. "ניתן לעשות זאת על ידי הטלת תקרת שכר על כולם, כולל על נשיא הארגון בעצמו, והוספת שקיפות לדרך הפעולה של הארגון. עלינו לעבוד קשה יותר כדי לתקן את הדימוי שלנו אחרי כל השערוריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות