אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חליצה נעימה: גאדג'טים חדשים לאוהבי יין

חליצה נעימה: גאדג'טים חדשים לאוהבי יין

לשתות בלי לפתוח את הבקבוק ומזיגה אוטומטית. חידושים מתערוכת "סומלייה" שתתקיים בשבוע הבא

04.01.2018, 08:39 | רעות ברנע

לצד תעשיית היין המקומית שמתפתחת בצעדי ענק, הפך היין גם לתחביב של לא מעט ישראלים. בשבוע הבא תפתח תערוכת "סומלייה" (15-16 בינואר, היכל התרבות ת"א), שהינה תערוכת היין הגדולה בישראל. השנה, לראשונה, היא פתוחה גם לקהל הרחב, שלצד היינות יוכל לגלות בה מגוון אביזרים חדשים שמשדרגים את חוויית השתייה.

1. לשתות דרך השעם

Coravin הוא מכשיר המאפשר למזוג יין לכוס מבלי לפתוח את פקק הבקבוק – כך נותר היין בבקבוק ראוי לשתייה גם כמה חודשים. המכשיר שואב את היין באמצעות מחט ובמקביל מזריק לבקבוק גז ארגון לשמירה מהתחמצנות. כשמוצאים את המחט, השעם, בגלל האלסטיות שלו — נאטם מחדש. פרטים: 999-1,499 שקל. להשיג בחנויות היין המובחרות או ב־vinopo.co.il.

2. פותחן לחץ אוויר

פותחן יין פנאומטי מלבש על צוואר הבקבוק מלמעלה, ובאמצעות מחט הפועלת על לחץ אוויר ופמפום ידני, שולף את פקק השעם. הפקק יוצא בשלמותו וניתן לעשות בו שימוש חוזר, והוא עובד גם על פקקים שנשברו. פרטים: 49 שקל (42 שקל בתערוכה). להשיג בחנויות היין המובחרות או ב־winekeeper.co.il.

 

3. משפך בשילוב דיקנטר

הודיני הוא מכשיר המורכב מבלון זכוכית המחורר במקומות ספציפיים. החורים מאפשרים חדירת אויר בזמן מזיגת היין לכוס, מה שמאפשר חמצון של היין. פרטים: 149 שקל (110 שקל בתערוכה). להשיג בחנות "יש מיין" באור עקיבא או ב־ wineculture.co.il.

4. דיקנטר על הבקבוק

Wine Soiree

 הוא דיקנטר שמתחבר ישירות לפיית הבקבוק. הוא עשוי קריסטל ומגיע עם מעמד נוח לשימוש. ככל שזווית המזיגה חדה יותר, כך היין יסתחרר יותר, כמות החמצן בו תגדל וארומות היין ישתחררו בצורה טובה יותר. פרטים: 99 שקל (בתערוכה 85 שקל). להשיג בחנויות היין המובחרות או ב־winekeeper.co.il.

5. מזיגה אוטומטית

מערכות מזיגה מבית Wineemotion מאפשרת מזיגה של יינות לכוסות במסעדות או יקבים. מחברים בקבוקים אל המערכת והיא מוזגת באופן אוטומטי אל הכוס, בכמות מדודה ובטמפרטורה הנכונה. המערכת מאפשרת לשמור את הבקבוקים הפתוחים עד חודש ויש בה גם פונקציה של שירות עצמי. פרטים: 20 עד 40 אלף שקל. להשיג ב-vinopo.co.il.

6. מקרר יין למטבח

לרוב מקררי יין דורשים אזורים מאווררים כמו סלון, פינת האוכל או מחסן. המקררים האינטגרליים אינם דורשים איוורור ועל כן אפשר לשלב אותם בנישות סגורות במטבחים. פרטים: 3,000-6,700 שקל (בתערוכה יימכרו כל הדגמים בהנחה של 15%). להשיג בחנויות היין המובחרות או ב־vinopo.co.il.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות