אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 20 דורש לבדוק פגמים אצל המתחרים: ”כל ההצעות פגומות” צילום: אביב חופי

ערוץ 20 דורש לבדוק פגמים אצל המתחרים: ”כל ההצעות פגומות”

הערוץ הגיש בקשה לצו על תנאי נגד החלטת מועצת הכבלים והלוויין לפסול את הצעתו להפעיל את ערוץ הכנסת ולשקול מחדש את הצעת RGE

04.01.2018, 08:21 | אביב גוטר

ערוץ 20, שבחודש מאי הצעתו זכתה במכרז להפעיל את ערוץ הכנסת, הגיש עתירה לבקשה לצו על תנאי וצו ביניים נגד החלטת מועצת הכבלים והלוויין לפסול את הצעתו. החלטה זו התקבלה לפני כחודש. במסגרת העתירה, שהוגשה בשבוע שעבר, ערוץ 20 דורש מהמועצה לעצור את הליך הבחינה של ההצעה של קבוצת RGE, שהגיעה למקום השני, שבסופה היא עשויה להיות מוכרזת כהצעה הזוכה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל דורש ערוץ 20 ממועצת הכבלים והלוויין לערוך בדיקה רוחבית חוזרת של כל ההצעות שהוגשו למכרז, בדומה לבדיקה שנעשתה להצעת ערוץ 20, כדי לוודא שלא נפלו בהצעות פגמים שעשויים לגרום לפסילת המכרז.

"חוות הדעת הפוסלת (של יועמ"ש המועצה עו"ד דודו קובסניאנו, א"ג) היא חריגה, חסרת תקדים ולוקה בפגמים קשיים ומהותיים", נכתב בעתירה שהוגשה על ידי עו”ד יוסי עבאדי ממשרד מיתר. "היא מתעלמת לחלוטין מחוות דעת כלכלית של יועץ כלכלי חיצוני ששכרה המועצה, הקובעת כי יש היתכנות להצעת ערוץ 20. התעלמות זו צורמת במיוחד כאשר עיקרה של חוות הדעת הפוסלת הוא ניתוח כלכלי שהתייחס לפגמי הצעה אחת בלבד, ללא השוואה לכלל ההצעות שהוגשו במכרז, ושוב תוך התעלמות גמורה מחוות דעת כלכלית של המועצה המצביעה על פגמים מהותיים בתוכניות העסקיות בכל ההצעות, התעלמות מעמדתם ושיקול דעתם של חברי ועדת המכרזים ויועציהם".

אביב גלעדי, יו”ר RGE אביב גלעדי, צילום: רמי זרנגר אביב גלעדי, יו”ר RGE אביב גלעדי | צילום: רמי זרנגר אביב גלעדי, יו”ר RGE אביב גלעדי, צילום: רמי זרנגר

בחודש שעבר פסלה המועצה לכבלים ולוויין את הצעתו של ערוץ 20, לאחר הודעת הפרקליטות כי אינה מתכוונת להגן בבג"ץ על החלטת המועצה לאפשר לערוץ 20 להפעיל את ערוץ הכנסת. לטענת הפרקליטות, התוכנית העסקית של ערוץ 20 אינה הולמת את פרק התוכן, ומהווה תנאי מהותי ש”יורד לשורשו של עניין” בכללי המכרזים.

בעתירה כתב ערוץ 20 כי להצעתו יש היתכנות כלכלית מלאה ולא הפסדית, זאת לפי חוות הדעת החיצונית של המועצה שהוכנה על ידי רועי שלם. "יתרה מכך", נטען בעתירה, "חוות הדעת של היועץ הכלכלי של המועצה מצא פגמים מהותיים בהצעות של חדשות 2 וערוץ 10". כך מנמקים בערוץ 20 מדוע יש צורך להשוות בין כל ההצעות, לבחון את הפגמים שלהן ואת האפשרות להכשיר פגמים בכל ההצעות כדי לא לבטל את המכרז כולו.

בראשית השבוע החליט שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר לא להיעתר לבקשת חדשות 2 לקבל ארכה להגיש את תגובתה. בתשובתו התייחס גם לעתירת ערוץ 20 וכתב כי בשלב זה אינו מוצא מקום לקבל החלטה בעתירה או בבקשות למתן צו ביניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות