אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מנכ"ל אינטל מכר מניות כשידע על פרצת האבטחה הקריטית צילום: הראל עילם

דיווח: מנכ"ל אינטל מכר מניות כשידע על פרצת האבטחה הקריטית

בריאן קרזניץ' החל למכור בסוף השנה מניות בשווי של 24 מיליון דולר, כשלפי הערכות ידע על הפרצה - שחשיפתה גררה צניחה במניית החברה. אינטל: המכירה אינה קשורה לבעיית האבטחה

04.01.2018, 11:59 | עומר כביר
מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', מכר בסוף השנה שעברה מניות של החברה בשווי 24 מיליון דולר, בעת שכבר ידע על פרצת האבטחה ההיסטורית במעבדי החברה; כך לפי דיווחים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע פורסם שמעבדים של אינטל חשופים למתקפה שמאפשרת לאסוף מידע אישי רגיש ממכשירים. בחברה אמנם טענו שלא מדובר ב"באג" או בפגם בעיצוב המעבדים, ושגם מכשירים שמבוססים על מעבדים של יצרניות אחרות, דוגמת ARM ו-AMD, חשופים למתקפה דומה. בנוסף, טענה החברה שהמתקפה לא מאפשרת להשחית, לשנות או למחוק מידע. ואולם, הדיווחים הובילו לירידה של כ-3.4% במניית החברה במסחר אתמול.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ' | צילום: אי פי איי בריאן קרזניץ

הדיווח על מכירת המניות של קרזניץ', שהתבצעה בנובמבר, אינו חדש והתקבל כמה ימים אחרי שבוצעה. ואולם, עתה זוכה המהלך להתייחסות חדשה לאור העובדה שבעת המכירה היה קרזניץ' מודע לבעיה במעבדים. לפי דיווחים, גוגל הודיעה לאינטל על הפרצה כבר ביוני שעבר - חודשים לפני שהיא נחשפה לציבור. לכשעצמו לא מדובר במהלך יוצא דופן, שכן הדבר מאפשר ליצרניות מחשבים ומערכות הפעלה להכין עדכוני אבטחה שיסתמו את הפרצה לפני שקיומה יהפוך לנחלת הכלל.

ואולם, העובדה שבתקופת הביניים מכר קרזניץ' מניות שעתה סובלות מירידה מעלה, לכל הפחות, מצג לכאורה של שימוש במידע פנים. באינטל הכחישו קשר בין הדברים, ומסרו לביזנס אינסיידר שהמכירה תוכננה מראש אבל בוצעה בפועל רק לאחר קבלת המידע על הפרצה. "המכירה של בריאן אינה קשורה לכך, והוא ממשיך להחזיק במניות בהתאם להנחיות התאגידיות", נמסר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ממש לא התנהגות קבועה
המנכ״ל מכר את *כל* המניות שהיו ברשותו עד למינימום שהדירקטוריון מציב כתנאי על מנת לכהן כמנכ״ל. לא התנהגות קבועה ולא נעליים. באשר לטענות שהבאג קיים אצל המתחרים - זה סילוף עובדות: התגלו שני באגים כאשר אחד מהם הוא חריף בעשרות מונים. הבאג הזה קיים אך ורק במעבדי אינטל.
יואל  |  04.01.18
10.
מתעסקים בשטויות. התנהלות קבוע שלו ושל עוד הרבה
תבדקו שנים אחורה...הוא מוכר כל שנה הרבה מניות בחודש דצמבר באופן קבוע. ספקולציות והתעסקות בשטויות. ודרך אגב מי שקצת עוקב אז ראה כבר את ההודעות על כך שאותה בעיית "פערצת אבטחה" נמצא גם במעבדי AMD ו ARM ושיש לפחות עוד 200 באגים מוכרים שחלקם מהווים סיכון אבטחה ומידע ונמצאים במערכות הפעלה ומעבדי אינטל ו AMD ובחלק ממעבדי ARM ולא מטופלים כרגע. על מה ההתרגשות בדיוק ...אין חדש תחת השמש
המקיש  |  04.01.18
לכל התגובות