אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרומבה של iRobot יגלה לכם היכן בבית יש קליטה גרועה של WiFi צילום: iRobot

הרומבה של iRobot יגלה לכם היכן בבית יש קליטה גרועה של WiFi

החברה הודיעה שהרובוטים שלה יתחילו להציג את איזורי הקליטה הבעייתית בבית, באפליקציית המובייל שלה. כך, יוכלו משתמשים לדעת היכן למקם את הראוטר והאם יש צורך במגבירי אות. מה תעשה iRobot עם המידע שתאסוף?

04.01.2018, 14:15 | יואב סטולר

חברת iRobot, מפתחת שואב האבק הרובוטי רומבה, הודיעה שתשיק בעוד שבועיים תכונה חדשה למכשיריה: יכולת מיפוי קליטת ה-WiFi בבית. הרובוטים שלה יזהו את הנקודות בהן הקליטה חלשה ויציגו מפת עוצמת אות באפליקציית מובייל.

קראו עוד בכלכליסט

כך, מסבירים ב-iRobot, יוכלו בעלי הבית להבין שעליהם אולי למקם מחדש את הראוטר, להוסיף לו מגבר אותות ולדעת היכן חכם למקם את המכשיר.

מפת ה-WiFi של iRobot, צילום: iRobot מפת ה-WiFi של iRobot | צילום: iRobot מפת ה-WiFi של iRobot, צילום: iRobot

התצוגה הגרפית של עוצמת הרשת תהיה זמינה באותה תצוגה של מפת הניקוי באפליקציה, בה מראה הרובוט היכן עבד ואילו אזורים בבית טרם נוקו. בינתיים, אין בכוונת החברה להשיק את התכונה החדשה לכל המשתמשים, ובשלב הראשון היא תהיה זמינה רק לבעלי מכשיר הרומבה 900.

מה תעשה iRobot עצמה עם מידע ה-WiFi שאוספים הרובוטים? לא ברור; ביולי האחרון חטפה החברה ביקורת צולבת על שתכננה למפות בתים באמצעות הרומבה, ולעביר את המידע שנאסף לחברות חיצוניות. רומבה ראתה בכך הזדמנות להזרים מידע יקר לתוך מאמצי פיתוח מערכות הבית החכם, בניגוד לצרכנים והציבור שראו בכך פלישה לפרטיות וחשו שהשואב האוטונומי הפך למרגל. הטענות הללו גרמה לחברה לחזור בה מתוכניתה, ולהתחייב שלא להשתמש במוצריה לאיסוף מידע על בתי הלקוחות.

הפעם לא התייחסה החברה לאפשרות הסחר במידע אודות הרשת האלחוטית בבתי המשתמשים, אבל אם אכן כזה יועבר – ייתכן ש-iRobot תספוג מכה ציבורית נוספת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות