אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeWork מתקרבת להנפקת אג"ח בת"א: המוסדיים יוצאים לסיור בניו יורק צילום: גטי אימג'ס

בלעדי לכלכליסט

WeWork מתקרבת להנפקת אג"ח בת"א: המוסדיים יוצאים לסיור בניו יורק

משלחת של משקיעים מוסדיים מישראל תבחן מקרוב את אתרי החברה בארה"ב, לקראת הנפקת אג"ח במאות מיליוני דולרים בבורסה בת"א; דיסקונט חיתום המייצג את החברה מארגן את הביקור בניו יורק

04.01.2018, 17:53 | אורן פרוינד

חברת מתחמי העבודה המשותפים WeWork של אדם נוימן מחממת מנועים לקראת גיוס ענק בבורסת תל אביב. משלחת של משקיעים מוסדיים מישראל, כולל חברות הביטוח הגדולות, צפויה לצאת בימים הקרובים לסיור משקיעים בניו יורק, על מנת לבחון מקרוב את הנכסים של החברה. ל"כלכליסט" נודע שהסיור נועד לקדם הנפקת אג"ח בת"א כבר בחודשים הקרובים. את המשלחת מארגנת חברת דיסקונט חיתום שמייצגת את החברה בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

במקביל להנפקת מניות ראשונית (IPO) שמתכננת WeWork לבצע בבורסת ניו יורק בקרוב (החלטה סופית בעניין עדיין לא התקבלה), היא מקדמת בימים אלה גיוס אג"ח לא סחיר בהיקף של מאות מיליוני דולרים בישראל.

נציגים של WeWork ערכו לפני חודש וחצי סיור בקרב המשקיעים הגדולים בישראל, ופגשו במסגרת זו את אנשי הפניקס, כלל, מיטב דש ומנורה מבטחים, לצד גופים נוספים, על מנת לבחון יציאה אפשרית ההנפקה, לצד בדיקה של אפשרויות נוספות לשיתוף פעולה. המשקיעים המקומיים שהתרשמו מהחברה יוצאים לניו יורק לצורך בדיקת הנכסים מקרוב, לקראת ההנפקה המתוכננת. שניים מהם כבר ביצעו סיור מקדים ברוח זו - אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, וענת לוין המשנה למנכ"ל כלל ביטוח ביקרו באתרי החברה בארה"ב לפני כחודשיים.

הסיור מכוון לא רק להנפקה בת"א אלא גם לזו המתוכננת בניו יורק, כאשר  הרעיון הוא לחשוף את המשקיעים המקומיים (הידועים בחיבתם לנדל"ן בארה"ב) לביצועי החברה בתקווה שיבחרו להשתתף בהנפקת ההון המתוכננת בבורסה האמריקאית. בנוסף ייבחנו שיתופי פעולה נוספים אפשריים, ובכלל זה השקעה משותפת במיזמים חדשים.

על פי הגיוסים האחרונים שלה, WeWork מושכת אליה לא מעט משקיעים. ביולי האחרון החברה ביצעה גיוס פרטי ענק של 4.4 מיליארד דולר מקבוצת האחזקות הפינית סופטבנק לפי שווי חברה של 20 מיליארד דולר. בראיון שהעניק נוימן ל"כלכליסט" במרץ האחרון הוא אמר כי "אנחנו נצא להנפקה ציבורית. זה בטוח. אני לא יודע מתי זה יקרה, אבל נגיע לשם". הסיור של המשקיעים הישראלים מעיד כי החברה החלה בהכנות.

WeWork הוקמה על ידי נוימן ומיגל מקלבי ב־2010. חלל העבודה הראשון להשכרה שלה נפתח באותה שנה בסוהו בניו יורק תחת השם גרין דסק. כיום יש לחברה למעלה מ-150 חללים ב־36 ערים ברחבי העולם, הפרוסים על פני יותר ממיליון מ"ר, והיא מעסיקה 15 אלף עובדים. לחברה יש גם שישה סניפים בישראל - ארבעה בתל אביב, אחד בבאר שבע ואחד בהרצליה. לפי ההערכות, החברה תפתח חללים נוספים בחיפה ובירושלים.

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות