אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבאג במעבדים: אינטל הפיצה עדכוני תוכנה, "ההשפעה על הביצועים זניחה"

הבאג במעבדים: אינטל הפיצה עדכוני תוכנה, "ההשפעה על הביצועים זניחה"

ענקית השבבים כבר שחררה עדכונים לרוב המעבדים שהשיקה בחמש השנים האחרונות; במקביל הודיעה אפל כי כמעט כל המכשירים שלה מושפעים מהתקלה במעבדי אינטל, אך הצרכנים לא נפגעו

05.01.2018, 12:15 | שירות כלכליסט

אינטל הפיצה עדכוני תוכנה להגנת מערכות המבוססות על מעבדיה מפני פרצות אבטחה; זאת בעקבות החשיפה של הרג'יסטר הבריטי, מוקדם יותר השבוע, שלפיה כל מעבדי אינטל מהעשור האחרון כוללים פרצת אבטחה, אותה יכולים לנצל פושעי סייבר לגניבת מידע. במקביל אישרה היום אפל כי כל מחשבי המק והמכשירים הפועלים תחת מערכת ההפעלה iOS - בהם אייפונים ואייפדים - מושפעים מהתקלה. עם זאת החברה הדגישה כי ככל הידוע, הצרכנים לא נפגעו. במקביל הודיעה ענקית הטכנולוגיה כי תשחרר עדכוני תוכנה למערכות ההפעלה בחלק ממכשיריה. השעונים החכמים של החברה, כך נמסר, אינם מושפעים מהתקלה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת אינטל, העדכונים שהפיצה מחסנים את המערכות מפני exploits (קטעי תוכנה המנצלים לרעה פרצות אבטחה) הקרויים "Spectre" ו-"Meltdown". עוד נמסר כי אינטל ושותפותיה השיגו התקדמות משמעותית בהפצת העדכונים כטלאי תוכנה (patch) וכעדכוני קושחה. עד כה שחררה ענקית השבבים עדכונים לרוב המעבדים שהשיקה בחמש השנים האחרונות. עד סוף השבוע הבא היא צופה לשחרר עדכונים ליותר מ-90% מהמעבדים שיצאו לשוק בחמש השנים האחרונות. בנוסף נמסר מאינטל כי יצרני מערכות הפעלה, ספקי שירותי ענן ציבוריים, יצרני התקנים וגורמים אחרים הודיעו כי כבר עדכנו את מוצריהם ושירותיהם.

אינטל מדגישה כי השפעת העדכונים הללו על ביצועים המערכות תלויה בעיקר בעומס העבודה, וכי משתמשי מחשבים ממוצעים לא ירגישו את ההשפעה, אשר גם תפחת עם הזמן. לפי ההודעה, אפל, אמזון, גוגל ומיקרוסופט הן בין החברות שדיווחו כי לא היו עדות לכל השפעה על הביצועים.

את פרצת האבטחה במעבדים זיהו חוקרים של גוגל, במסגרת פרויקט האבטחה Zero. החברה כתבה בבלוג האבטחה שלה שתכננה לחשוף את הפרצה (שמורכבת משני באגים שזכו לכינוי Spectre ו-Meltdown) בשבוע הבא, אך בחרה להתייחס אליה כעת בגלל "פרסומים בכלי התקשורת וצמיחה בספקולציות במדיה ובקרב קהילות אבטחת המידע", מה שמעלה לטענתה את הסיכון לניצולה בידי פושעי סייבר.

מעבד של אינטל מעבד של אינטל מעבד של אינטל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כתבה מטעה
אין באג אחד, ישנם שני באגים. אחד זניח וקיים בכל ארכיטקטורה, השני חמור ומסוכן בעשרות מונים והוא ספציפי למעבדי אינטל. הטיעון שההשפעה היא ״זניחה״ הוא פשוט מגוחך, שכן ההבדל בביצועים בין מעבדי אינטל למעבדי הדור החדש של AMD הינו ממילא אחוזים בודדים. ההבדל במחיר לעומת זאת - מאות דולרים, לפחות. שלא יעבדו עליכם.
יואל  |  05.01.18
2.
מה זה?!
לזה קוראים כתבה חצי אפויה ואולי ממומנת! כבר הגישו שלוש תביעות יצוגיות על הפארסה הזו! רק פה אנשים חיים בסרט שהכל דבש.. למה אני משלם על מעבד שאמור לתת לי משהו מסויים ובדיעבד חותכים לי את הביצועים? זה משפיע על כל המעבדים מה10!!! שנים האחרונות, לא חמש! אם אתם נותנים למישהו לכתוב חדשות תוודאו שהוא יודע על מה הוא מדבר!
AMD GUY  |  05.01.18