אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בעל בוגדני וחסר תקנה": גילויים חדשים מהספר על טראמפ צילום: רויטרס

"בעל בוגדני וחסר תקנה": גילויים חדשים מהספר על טראמפ

הספר השערורייתי שמסכם את שנתו הראשונה של הנשיא האמריקאי בבית הלבן חושף פרטים מביכים על מערכת היחסים עם מלניה, הדרך לשכב עם נשותיהם של חבריו "מתוך נקמה או קנאה", וגם על התוכנית לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני: "תנו לירדנים את הגדה, שמצרים תיקח את עזה". בינתיים, טראמפ עצמו ממשיך לתקוף: המחבר "לוזר", העוזר באנון "נזרק כמו כלב"

06.01.2018, 08:28 | ynet
גילויים חדשים מהספר שמטלטל את ארצות הברית: הביוגרפיה השערורייתית על השנה הראשונה של טראמפ בית הלבן שהתפרסמה אתמול (ו') מתארת את מנהיג העולם החופשי כבעל בוגדני, מציגה את תוכניתו הראשונית לכאורה לשלום בין ישראל לפלסטינים, וחושפת השיחות הפרטיות שלו עם רעייתו מלניה על רקע הדלפת תמונות העירום שלה כדוגמנית מתחילה. הבוקר המשיך טראמפ לתקוף את המחבר ואת יד ימינו לשעבר סטיב באנון, "שפוטר ובכה, ועכשיו נזרק כמו כלב".

קראו עוד בכלכליסט

בפתח ספרו של העיתונאי מייקל וולף "אש וזעם: בתוך הבית הלבן של טראמפ", נכתב כי אחרי שדונלד טראמפ ניצח בבחירות, אבל לפני שהושבע לנשיאות, הגיע יועצו הקרוב באנון, שנחשב אז במטה הבחירות לאדריכל הניצחון, לארוחת ערב במנהטן, ובה השתתף גם מי שהיה עד זמן קצר לפני כן נשיא "פוקס ניוז" רוג'ר איילס, ונאלץ לפרוש כשהואשם בהטרדות מיניות.

בנון וטראמפ, צילום: איי אף פי בנון וטראמפ | צילום: איי אף פי בנון וטראמפ, צילום: איי אף פי

באותה ארוחת ערב, ב-4 בינואר 2017 הציג באנון את תכנית הבית הלבן לפתרון הסכסוך בין הישראלים והפלסטינים. "יש לנו תוכנית" סיפר באנון לששת האורחים בארוחה, בהם וולף. "ביום הראשון בבית הלבן אנחנו מעבירים את השגרירות שלנו מתל אביב לירושלים. נתניהו בעד. שלדון אדלסון בעד. אנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים".

 איילס, שהיה חבר של טראמפ במשך שלושה עשורים, שאל "האם דונלד יודע?", ובאנון השיב בקריצה "הוא יודע, או שהוא יודע מה שהוא יודע".

 באנון המשיך להציג את תכניתם: "תנו לירדן לקחת את הגדה המערבית. תנו למצרים לקחת את עזה. שהם יתעסקו עם זה. הסעודים 'על הקצה' בעניין. מצרים על הקצה. כולם פוחדים פחד מוות מהפרסים, וממה שיקרה בתימן סיני ולוב. בגלל זה רוסיה היא מדינת מפתח. האם הרוסים הם החבר'ה הרעים? כן. הם הרעים אבל העולם מלא רעים". זו הפעם הראשונה שנחשפים דברי באנון לגבי הכוונות בעניין המזרח התיכון בתפקידו בבית הלבן.

איילס העיר: "טוב לדעת שהם הרעים. השאלה אם דונלד יודע".

הספר המסעיר את אמריקה יצא לדוכנים כמה ימים לפני המועד המתוכנן, בשל איום עורכי דינו של טראמפ. בחנויות הספרים בוושינגטון ובערים נוספות עמדו קוראים סקרנים בקור מקפיא, בתור ארוך כדי להשיג עותק, ותוך שעה וחצי כל העותקים אזלו.

על פי הגילויים החדשים שתפסו יותר את עין התקשורת האמריקאית, מלניה התעמתה עם טראמפ והטיחה בו שלא תוכל לעמוד בפני פרסום תמונות העירום שלה. "האם זה העתיד שמחכה לנו?", שאלה הגברת הראשונה לעתיד את בעלה.

 הספר, שזינק במהרה לראש מצעד המכירות של אתר אמזון, טוען כי מלבד מלניה כל סביבתו של טראמפ מאמינה שאם פרשת התמונות תיחקר – מסלול ההדלפה יוביל בסופו של דבר בחזרה לטראמפ עצמו.

"הנשיא התחייב לאשתו שאין לו כל סיכוי לנצח בבחירות. ואפילו עבור בעל בוגדני באופן כרוני, שלא לומר חסר תקנה, הייתה זאת הבטחה שהוא באמת רצה לקיים", כתב וולף שלא סיפק הוכחות נוספות לחוסר נאמנותו של הנשיא לאשתו או לגרושותיו.

לטענת המחבר וולף, טראמפ הזדהה עם הכאב של מלניה וביקש ממנה "לסחוב עוד קצת", מאחר והאמין שיריבתו הילרי קלינטון תנצח בבחירות. לדבריו, טראמפ קיבל את בשורת הניצחון בהלם מוחלט. "טראמפ ציפה להפוך למפורסם עוד יותר ולהפוך לקדוש המעונה של הבחירות. כשהבין שנבחר הוא נראה כמי שבדיוק נתקל ברוח רפאים".

מלניה, דונלד ובארון טראמפ, צילום: איי פי מלניה, דונלד ובארון טראמפ | צילום: איי פי מלניה, דונלד ובארון טראמפ, צילום: איי פי

אשתו השנייה של הנשיא, אשת הטלוויזיה מארלה מייפלס, כיכבה בשערי העיתונים לאחר שהודתה בתחילת שנות ה-90 בכך שנישואיו הראשונים לאיוונה טראמפ הסתיימו בשל הרומן ביניהם. בפרק נוסף גולל וולף את ניסיונותיו החוזרים של טראמפ לחזר אחר בנות הזוג של חבריו מתוך התקפי קנאה ונקמה.

"כדי להשיג את נשותיהם של חבריו, טראמפ פתח במסע לחצים כדי לשכנע אותן שבני הזוג שלהן אינם מה שהן חושבות". לדבריו, טראמפ שוחח עם חבריו בפרטיות בזמן שנשותיהן היו על קו הטלפון עם הנשיא.

"הנשיא ביקש מעוזריו להזמין את הבעל למשרדו ויזם שיחות בעלות אופי מיני. הוא שאל את חבריו אם הם עדיין מקיימים יחסי מין עם נשותיהם ובאיזו תדירות, וניסה לחלץ מהם הודאה על בגידה או על תחושותיהם כלפי נשים נשואות אחרות", נכתב.

"באחד המקרים, אחד מחבריו המיליארדרים של טראמפ התלווה אליו יחד עם דוגמנית זרה. טראמפ התעקש לערוך לשניים סיור בקזינו בבעלותו באטלנטיק סיטי חרף התנגדותו של החבר שכינה את המהמרים במקום 'ווייט טראש' (כינוי לעג לאמריקאים לבנים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך). הדוגמנית ביקשה מבן זוגה להסביר לה את משמעות הכינוי, וטראמפ אמר לה: 'הם בדיוק כמוני, רק עניים'".

טראמפ ואנשי הבית הלבן, בהם הדוברת שרה האקבי סנדרס, ניסו לקעקע את אמינותו של וולף בכל כוחם, ואמרו כי מעולם לא קיבל גישה ישירה אליו. בריאיון לרשת NBC אמר וולף כי מעבר לאישור הכניסה לבית הלבן שקיבל בעקבות ריאיון בתקופת הבחירות, הוא זכה לשלוש שעות עם הנשיא וצוותו אחרי טקס ההשבעה.

 

בציוץ נוסף נגד הספר הבוקר, כתב טראמפ: "מייקל וולף הוא לוזר גמור שהמציא סיפורים כדי למכור את הספר המשעמם והבידיוני. הוא השתמש בסטיב באנון המרושל (Sloppy Steve), שבכה כשפוטר והתחנן על משרתו. עכשיו סטיב המרושל נזרק כמו כלב כמעט בידי כולם. רע מאוד!".

"רוב הזמן מלניה לא יודעת איפה דונלד"

עוד נכתב בספר: "על אף שטראמפ כינה לא פעם את מלניה בפומבי 'טרופי ווייף' (כינוי לאישה צעירה ויפה הנשואה לגבר מבוגר), סביבתו לא ידעה כיצד 'לאכול' את הנישואים ביניהם. היא כמעט ולא יודעת כלום על העסקים שלו, וזייפה את התעניינותה בהם".

וולף מתאר שבני הזוג טראמפ מעבירים ימים שלמים מבלי להיתקל אחד בשני, גם בזמן שהתגוררו במעונם הפרטי במגדל טראמפ בניו יורק. לדבריו, השניים בקושי מבלים יחדיו ולפני שנבחר לנשיאות מלניה לא ידעה רוב הזמן היכן הוא נמצא. "טראמפ נהג לעבור מבית לבית ומחדר שינה אחד לאחר", כתב.

 שלשום דווח כי על פי הספר, דונלד ומלניה הם בני הזוג הראשונים שלא ישנים ביחד בבית הלבן מאז תקופתו של ג'ון קנדי ורעייתו ג'קי. עוד פורסם כי הנשיא ביקש להתקין מנעול לחדרו, חרף התנגדות השירות החשאי שזקוק לגישה חופשית לחדר.

"מלניה פרצה בבכי בליל הבחירות ברגע שהבינה שמשפחתה עומדת לעבור לבית הלבן, ולא היה מדובר בדמעות אושר", כותב וולף. הדוברת של הגברת הראשונה הכחישה את הטענות ואמרה כי הספר שייך למדפי הספרים העלילתיים בחנויות. "הגברת הראשונה עודדה את הנשיא להתמודד בבחירות, הייתה בטוחה שינצח – ושמחה על כך", הוסיפה.

אך וולף מתעקש וכותב בספר: "מלניה נחרדה מהאפשרות שדונלד יזכה בבחירות. היא חששה כי גם אחרי שנים שבהם נעדר מחינוך בנם המשותף בארון, החיים שהצליחה לבנות לעצמה ישתנו לבלי הכר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מאכזב
נורא מאכזב.. חשבתי שכלכליסט יותר מקצועי; למה גילויים חדשים- חקרתם ומצאתם שזה אמיתי? לכותב יש רקורד של אדם אמין ולא ממציא עובדות? לא זוכרת שציינתם את הגילויים על הנשים האחרות בחייה של הילרי קלינטון או ״הגילויים״ שביל והילרי העלימו אנשים שרצו לחשוף את מעשיהם ״ופתאום״ כולם התאבדו או מתו בתאונות... הסופר לפחות מרוויח על הדברים שלו כסף, ה״גילויים״ שלכם רק מבזים אותכם!
״גילויים״?!  |  18.01.18
1.
הוא כמו כולם. ... רק הוא עושה בגלוי.
העולם השתנה לצערי צדק כבוד הגינות הם מילות גנאי היום לצערינו. חברות ענק כנראה ישלטו בכל מה שניגע בו כולל הממשלות. אין כלים יותר בגלל שיתוף מידע האינטרנט. זה ממש לא הוכיח שזה מועיל .ההפך. לדעתי הטכנולוגיה גדולה עלינו והגיע טרם זמנה אנחנו לא מוכנים עדיין לכזה מידע.
אני  |  06.01.18