אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נושי גלובוס מקס יקבלו את הכסף בדרך של פירוק, ולא בהסדר נושים

נושי גלובוס מקס יקבלו את הכסף בדרך של פירוק, ולא בהסדר נושים

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים קבע לבקשת שניים מהנושים הגדולים של רשת בתי הקולנוע כי הסדר הנושים לחברה אושר ברוב נמוך מהדרוש. המשמעות: הנושים יקבלו את הכסף בדרך של פירוק - ולא דרך ההסדר שאושר. מכירת פעילות גלובוס לאלקו - נותרת בעינה

06.01.2018, 21:14 | גולן חזני
חודשים ארוכים לאחר שאושר הסדר החוב בגלובוס מקס, קבע שלשום שופט בית המשפט המחוזי בירושלים עודד שחם כי החברה (להבדיל מהפעילות שנמכרה לאלקו) תלך למסלול של פירוק. השופט שחם קיבל את טענתם של שניים מהנושים הרגילים של החברה - חברת האחים סמארה וחברת עמיטק נדל"ן – שהתנגדו להסדר הנושים.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשני נושים גדולים של גלובוס מקס, אשר הגישו תביעות חוב בסכום כולל של כ-90 מיליון שקל. טענתם הייתה, שנוכח התנגדותם אושרה הצעת ההסדר ברוב של 66% מהנושים הרגילים ואילו הרף הנדרש לאישור הוא 75%.

סניף גלובוס מקס בכפר סבא, צילום: צביקה טישלר סניף גלובוס מקס בכפר סבא | צילום: צביקה טישלר סניף גלובוס מקס בכפר סבא, צילום: צביקה טישלר

השופט שחם קיבל את טענת עורך הדין איתן ארז שייצג את האחים סמארה, ולפיה הסדר הפשרה שהושג לא נועד להבריא את החברה, אלא לחלק את הכסף שנצבר בקופת הנאמנים. לפיכך, קבע, ההסדר לא משיג את מטרתו ויש להפנות את גלובוס מקס למסלול של פירוק.

עו"ד קרן רייכבך סגל ממשרד איתן מהולל שדות ייצגה את עמיטק.

העובדים יצטרכו לפנות לביטוח הלאומי כדי לקבל את כספם

ההחלטה החדשה של השופט שחם תשפיע גם על עובדי החברה, שכעת ייאלצו לפנות בתביעות חוב אל הביטוח הלאומי כדי לקבל את כספם. מדובר בכ-2 מיליון שקל שהיו אמורים לקבל מכספי הרכישה, אולם במסלול פירוק הם יופנו לביטוח הלאומי. לדברי עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את העובדים, "הסדר הנושים שנדחה איפשר קיצור מסוים של מועד תשלום חובות העובדים, אבל גם במצב הנוכחי נעשה כל מה שנדרש, מול המנהלים המיוחדים וביטוח לאומי, כדי שגם בפירוק התשלום יבוצע בהקדם האפשרי".

הנאמנים, שכמובן התנגדו לבקשה שהגישו שני הנושים, טענו שבמסלול של הסדר נושים הכסף לנושים יחולק מהר יותר וכי בקופתם נמצא מרבית הכסף לחלוקה, אולם השופט לא קיבל טענה זו, במיוחד לאחר שהמתנגדים להסדר טענו כי יש לבצע חקירה מקיפה וייתכן שאף יוגשו תביעות נגד בעלי המניות של גלובוס, שעשויות להוביל להגדלת הכסף שיחולק לנושים.

לסיכום, קבע השופט כי "לא מתקיימות נסיבות המצדיקות כפייתו של הסדר נושים, אשר לא התקבל ברוב הדרוש בדין. משכך, הבקשה להעביר את החברה למסלול של פירוק - מתקבלת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות