אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת הגולשים: קוויקסילבר קנתה את המתחרה בילבונג - לפי שווי של 155 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

לידיעת הגולשים: קוויקסילבר קנתה את המתחרה בילבונג - לפי שווי של 155 מיליון דולר

העסקה מהווה גלגל הצלה למותג אופנת הגלישה האוסטרלי בילבונג המצוי בקשיים. שתי החברות המאוחדות יפעילו כעת 630 חנויות שמתמחות בציוד ואופנת סקי, סקייטבורדינג וגלישה ב-28 מדינות

07.01.2018, 11:34 | שירות כלכליסט

מותג אופנת הגלישה האוסטרלי בילבונג (Billabong) נמכר לחברה המתחרה Broadriders (ברודריידרס), שבבעלותה המותג קוויקסילבר, וזאת לפי שווי מוערך של 155 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מהווה גלגל הצלה לחברת בילבונג המצויה בקשיים, ואשר סיימה ברווח רק שנה אחת מחמש האחרונות. בילבונג, שבסיסה בקווינסלנד, רשמה מחיקת ערך של 58 מיליון דולר בשנה שעברה – פי שלושה מהפסדיה ב-2016.

חנות בילבונג, צילום: Billabong חנות בילבונג | צילום: Billabong חנות בילבונג, צילום: Billabong

החברה מוכרת ביגוד תחת 8 מותגים שונים ומממנת אירועי גלישה תחת שמה המקורי. היא נמצאת כרגע בבעלות קרן הון אמריקאית פרטית בשם Oaktree Capital Management.

שתי החברות המאוחדות יפעילו כעת 630 חנויות שמתמחות בציוד ואופנת סקי, סקייטבורדינג וגלישה ב-28 מדינות, כך הודיעה ברודריידרס.

בילבונג, שנוסדה ב-1973 בגולד קוסט, אוסטרליה, הונפקה בבורסה האוסטרלית בשנת 2000. ב-2012 היא סירבה להצעת רכישה בסך של פי ארבעה מהעסקה שסוכמה כעת, אך ב-2013 היא מצאה את עצמה במצב כל כך קשה, עד שנאלצה למחוק את הערך של כמה ממותגיה, כולל מותג הדגל בילבונג.

חנות של קוויקסילבר, צילום: surfersvillage חנות של קוויקסילבר | צילום: surfersvillage חנות של קוויקסילבר, צילום: surfersvillage

"כוחו הגדול של המותג בילבונג הוא האותנטיות והמסורת שלו," אמר ניל פיסקה, מנהל בכיר בחברה. "אני בטוח שאיכויות אלה אף יחוזקו ע"י הארגון החדש, שיהיה גדול דיו ובעל הביטחון הכלכלי המספיק כדי להמשיך לתמוך בהן ולבנות אותן, בעודנו נכנסים לסביבה קמעונאית חדשה ודינמית".

קוויקסילבר נוסדה באוסטרליה ב-1969, אך עברה לארה"ב, היכן שהיא נסחרת בבורסה מאז 1986. ב-2015 היא הכריזה על פשיטת רגל, שלאחריה היא עברה בנייה מחדש והפכה לחברה פרטית.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות