אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם הרביעית: אנטרה ביו תנסה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי של 114 מיליון דולר

בפעם הרביעית: אנטרה ביו תנסה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי של 114 מיליון דולר

החברה הבת של די.אן.איי הגישה תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית וביקשה להנפיק עד 5 מיליון מניות במחיר של 12-10 דולר למניה; אנטרה דיווחה בעבר שלוש פעמים על הנפקה קרובה בנאסד"ק, אך עד כה ההנפקה לא יצאה לפועל

07.01.2018, 15:38 | דרור רייך

חברת הביומד אנטרה ביו תנסה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי (אחרי הכסף) של 114 מיליון דולר, כך דיווחה היום (א') החברה האם הבורסאית די.אן.איי ביומדיקל סולושינס.

קראו עוד בכלכליסט

אנטרה הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית, בו היא מבקשת להנפיק עד 5 מיליון מניות במחיר של 10 עד 12 דולר למניה. את ההנפקה יוביל בית ההשקעות אופנהיימר אשר ישמש כחתם ההנפקה.

בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק

המשקיעים מקבלים באדישות את הדיווח, ולאחר ההודעה, מניית חברת די.אן.איי - שלאחר ההנפקה תישאר עם אחזקה של 27% באנטרה - לא מראה תזוזה משמעותית במסחר בתל אביב. ייתכן שהחשש של המשקיעים נובע מכך שזו לא הפעם הראשונה שאנטרה מדווחת על הנפקה קרובה בנאסד"ק - בהיסטוריה של החברה יש שלושה דיווחים דומים, שלא הובילו בסופו של דבר להנפקה בנאסד"ק.

הפעם הראשונה הייתה בפברואר 2014, אז דווח כי אנטרה, החברה הבת של די.אן.איי ביומד בדרך לגיוס בנאסד"ק לפי שווי של 22.5 מיליון דולר לפני הכסף, כך על פי ההודעה של החברה האם.

הפעם השנייה הייתה ביולי 2015, אז ביקשה מפתחת התרופות הישראלית לגייס 30 עד 50 מיליון דולר לפי שווי של כ־150 מיליון דולר לפני הכסף בהובלת מורגן סטנלי.

באפריל 2017 קיימה החברה מגעים למיזוג עם השלד הבורסאי של חברת אלקוברה שנסחרת בנאסד"ק ונקלעה לקשיים בספטמבר 2016, כשדיווחה על הפסקת הניסוי בתרופת הדגל שלה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז במבוגרים (ADHD) כיוון שתוצאות הניסוי לא הראו שינוי בעל מובהקות סטטיסטית לעומת תרופת הדמה.

הפעם השלישית הייתה ביולי 2017, אז שוב דיווחה חברת די.אן.איי הבורסאית, המחזיקה באנטרה על הגשת טיוטת תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), והיום, כאמור, יצא הדיווח הרביעי מטעם החברה בהקשר של הנפקה - ואולי הפעם היא אכן תתרחש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות