אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק המרכולים: חנויות הנוחות בתחנות הדלק יוחרגו, אילת לא צילום: לם וליץ סטודיו 49

חוק המרכולים: חנויות הנוחות בתחנות הדלק יוחרגו, אילת לא

כך סוכם בישיבת ראשי סיעות הקואליציה; הכוונה היא להחריג את חנויות הנוחות באמצעות אישור הסתייגות שהגיש הליכוד - החרדים יתנגדו, אך יש עתיד צפויה לתמוך; בשלב זה נראה שלקואליציה רוב דחוק של 59 מול 58 בעד החוק

07.01.2018, 16:14 | שחר אילן

פשרה בקואליציה בנושא חוק המרכולים, לקראת ההצבעה הצפויה מחר במליאת הכנסת: חנויות נוחות בתחנות דלק יוחרגו מהחוק, אבל אילת לא תוחרג. הפשרה מוסברת בכך שמדובר באותה קופה של תחנות הדלק. כך סוכם בישיבת ראשי הסיעות. בשלב זה נראה שלקואליציה רוב דחוק של 59 מול 58. ביום רביעי סיכל ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ניסיון של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם מהליכוד להחריג את אזור בתי המלון באילת מחוק המרכולים.

קראו עוד בכלכליסט

הכוונה היא להחריג את חנויות הנוחות באמצעות אישור הסתייגות שהגיש הליכוד, כלומר לא להחזיר את הנושא לדיון בוועדה. צפוי שהחרדים יתנגדו להסתייגות, למרות הסכמתם שתעבור. כך שלקואליציה לבדו לא יהיה רוב לאשר אותה. עם זאת, יש עתיד הבהירה בעבר שתתמוך בכל החרגה מהחוק, ולכן סביר שקולותיה יאפשרו את אישור ההסתייגות.

דרעי ונתניהו, צילום: רויטרס דרעי ונתניהו | צילום: רויטרס דרעי ונתניהו, צילום: רויטרס

יוזמת חוק המרכולים מעניקה לשר הפנים סמכות שלא לאשר חוקי עזר עירוניים המאפשרים פתיחת חנויות בשבת. יתרה מזאת, היא קובעת כי שר הפנים לא יאשר פתיחת חנויות בשבת אלא כדי "לספק צרכים שהם, לדעת השר, חיוניים ובהיקף המזערי הנדרש". עם זאת, החוק לא ישפיע על פתיחת חנויות בתל אביב, מאחר שחוק העזר בתל אביב כבר אושר, אלא רק על חוקי עזר עתידיים ברשויות אחרות.

משמעות ההצעה היא שגורמים חרדיים יוכלו לעתור לבג"ץ נגד עיריות שמאפשרות פתיחת חנויות בשבת כפי שעשו בתל אביב. אבל אותן עיריות לא יוכלו להעביר חוקי עזר שמאפשרים פתיחת חנויות בשבת, משום ששר הפנים יוכל לסכל זאת. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
"יוחרגו חנויות הנוחות" ? ולמפלגות החרדיות זה בסדר ? מעניין מאוד....
המפלגות החרדיות לא מייצגות במקרה את הציבור היהודי הדתי החרדי ? תתקנו אותי אם אני טועה, אבל יש מצב שבשולחן ערוך, ספר ההלכה, או בכל ספר הלכה שהוא חלק מהתורה שבעל פה ניתנה מהשמיים רשות ואישור מיוחד לחילול שבת לחנויות נוחות בלבד ולכל השאר לא , ואותה החרגה בדיני שמיים לחלל שבת נמסרה למפלגות החרדיות ואף אחד לא עדכן אותנו ? אם אני אגיד שבא לי להקיא מהצביעות והזיוף שקרוי מפלגות חרדיות אני אהיה עדין. כעת אני יותר ממבין למה כל כך הרבה בציבור ולא רק החילוני מתעבים את המפלגות החרדיות תכלית התיעוב. אם היו דתיים אמיתיים, אם היו אנשים של אמת, שאומרים זאת התורה וזאת ההלכה, ואנחנו הולכים איתה עד הסוף בלי חכמות, ואו שמונעים בארץ ישראל חילול שבת או שאנחנו עוזבים את הקואליציה הם היו קונים את כל עולמם בשעה אחת אפילו אצל גדולי האפיקורסים. אבל הם לא. הם חבורת נבלות שיעשו קומבינות עם התורה ועם ההלכה ועם דיני שמיים וחושבים שהם מתחמנים את אלוהים.. מחריגים את חנויות הנוחות... ולהם מותר לחלל שבת.. לכל השאר ? לא ! להקיא מהם.
אייללהב  |  07.01.18
16.
רק שימו לב, הקומבינה הזאת אפשרית רק בגלל שיש עתיד של לפיד ישתפו פעולה
הליכוד בונים על זה שיש עתיד יצביעו בעד הסעיף שמחריג את חנויות הנוחות, ובעצם בכך יש עתיד מסייעים לליכוד להעביר את החוק הזה (אחרת גם לליכוד ברור שהם בבעיה רצינית). אז תשאלו את עצמכם, למה יש עתיד רוצים לעזור לליכוד לשמר את המנדטים שלהם? אהה.. התשובה אלו בעלי ההון שעומדים מאחורי אותן חנויות נוחות.. תשאלו איפה הכסף. אז קיבלתם, יאיר וביבי עושים לכם זיבי בשביל בעלי ההון, והחרדים מאמללים אתכם בשביל החבר הדמיוני שלהם.
מבין עניין  |  07.01.18
לכל התגובות