אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד עזיבה ברשות השנייה - המועצה נותרה עם 8 חברים בלבד צילום: יובל חן

עוד עזיבה ברשות השנייה - המועצה נותרה עם 8 חברים בלבד

יום לאחר שהיועצת המשפטית של הרשות, דורלי אלמגור, הודיעה על התפטרותה, הודיע על כך היום גם חבר המועצה אייל מלובן

07.01.2018, 18:50 | אביב גוטר

עזיבה שנייה ברצף ביממה האחרונה ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו: חבר מועצת הרשות, אייל מלובן, הודיע היום (א') לשר התקשורת איוב קרא על כוונתו לעזוב את מועצת הרשות לאחר 7 שנות כהונה. ההודעה מגיעה לאחר שרק אתמול הודיעה היועצת המשפטית של הרשות השנייה, עו"ד דורלי אלמגור, על התפטרותה לאחר חצי שנה בלבד בתפקיד. לפי הערכות ברשות, היו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ' והמנכ"ל ניר שוויקי התכוונו להודיע מחר לאלמגור על חוסר שביעות רצונם ממנה ועל כוונתם לסיים את תפקידה.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעתו מסר מלובן: "לצערי, במצבי הנוכחי, אני מרגיש כי אין ביכולתי להמשיך ולשרת נאמנה את שולחי ואת מחויבותי לציבור הישראלי, ולכן אני מבקש להשתחרר מחברותי במועצה, ולא להמשיך להיות חבר מועצה לאלתר. לפני 7 שנים הצטרפתי למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, כנציג ארגוני היוצרים, מתוך מחויבות עמוקה לפעול לקידום היצירה התרבותית בארץ - לדאוג לעידוד ותמיכה ביצירה הישראלית המקורית, ולשמור על חוסנם של בעלי הרישיונות לשרוד בשוק מאתגר ומשתנה. במהלך שנות כהונתי ידענו תקופות סוערות וסוערות יותר בתקשורת והיצירה בארץ. לאורך כל התקופה נשארתי נאמן לערכי ולמחויבותי כלפי הציבור הישראלי, בנחישות ויושרה. אני יכול לציין בשמחה כי בשנים האחרונות אנו רואים תמורה למאמצנו, וכי היצירה הישראלית המקורית עולה ופורחת ואף הפכה להצלחה בשוק הבינלאומי".

 

לפי חוק הרשות השנייה, מועצת הרשות לא יכולה להתכנס ולקבל החלטות אם מספר חברי המועצה נמוך מ-10, ועם עזיבתו של מלובן יעמוד מספר חברי המועצה על 8 מתוך 15. אירוע דומה התרחש רק לאחרונה, ימים ספורים לפני פיצול ערוץ 2 והחתימה על הרישיונות החדשים של קשת ורשת: היו"ר אוה מדז'יבוז' עזבה לפני שמונה לה מחליף קבוע וחברת המועצה איילת ברעם הודיעה על כוונתה לעזוב. כתוצאה מכך, שר התקשורת קידם במהירות את מינויה של ח"כ לשעבר יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ליו"ר הרשות וביקש מברעם לעכב את התפטרותה. לפני שבועיים הסתיימה כהונתה של ברעם.

מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא נמסרה תגובה.

יוליה שמאלוב-ברקוביץ יוליה שמאלוב-ברקוביץ', יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו | צילום: יובל חן יוליה שמאלוב-ברקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות